Allen Mironov

Wywodzi się z kręgów krakowskiej kultury studenckiej - dekadenckiej lat 90-tych XX wieku, kiedy studiował na UJ. W latach 1998-2000 publikował w czasopiśmie studenckim Eurostudent. Zarówno w prozie, j... Wywodzi się z kręgów krakowskiej kultury studenckiej - dekadenckiej lat 90-tych XX wieku, kiedy studiował na UJ. W latach 1998-2000 publikował w czasopiśmie studenckim Eurostudent. Zarówno w prozie, jak i w poezji autor hołduje nurtowi neoromantyzmu polskiego.

Urodził się w dniu w którym USA podpisały w Pałacu Błękitnym w Paryżu rozejm z Wietnamem. Ta data, 27 stycznia - jako symbol pokoju na dobre zaważyła na twórczych losach i poglądach Ala. Również człon ,,mir" w językach słowiańskich oznacza ,,pokój". Dlatego też Al Mironov zajmuje się pracami nad pokojem, miłością, tolerancją, potępieniem wojen, w tym zbrodni holocaustu i ostatniej krwawej wojny w Europie i w Jugosławii. Autor jest pasjonatem kultury żydowskiej, a także lubi muzykę rosyjską, bułgarską i hiszpańską. Lubi uczyć się języka hiszpańskiego, oraz poznaje kulturę iberyjską i latynoamerykańską.

Allen Mironov za swoje największe osiągnięcia literackie uważa: w poezji utwory: cykl Dekalogu (10 wierszy poświęconych każdemu z przykazań), ,,Sarajevo" i ,,Tojtn Tanc"; w prozie opowiadania: ,,Rozdarty Buk i ,,Niedokończony obraz", ,,Przeklęty dom" oraz powieść ,,Zakon dobrego imienia Pana", a w publicystyce esej o Żydach z Waśniowa i Ćmielowa pt. ,,Opowieść o dwóch sztejtełe". Al Mironov jest również autorem kilku niewielkich rysunków.

Wyróżnienia, m.in. 1995r. - II miejsce w krakowskim konkursie literackim ,,O złoty kałamarz i złamane pióro za wiersz ,,Sarajevo", w 1996 wyróznienie dla wiersza ,,Tojtn tanc" w ,,Konkursie Jednego Wiersza w Synagodze Poppera w Krakowie oraz wydrukowanie wspomnień w konkursie ,,Jak żyjesz Polaku pod honorowym patronatem Prezydenta RP w 2000 r.

źródło opisu: http://poezja-proza.republika.pl/o_mnie.html

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Zakon Dobrego Imienia Pana
Zakon Dobrego Imienia Pana
Allen Mironov

6 (2 ocen i 2 opinii)
Zakon Dobrego Imienia Pana
Autor:
Zakon Dobrego Imienia Pana opowiada o tajemnym stowarzyszeniu założonym przez biblijnego Józefa z Arymatei, a istniejącym nieprzerwanie do czasów współczesnych. Tytułowy zakon to związek o charakte...
czytelników: 5 | opinie: 2 | ocena: 6 (2 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
2
3
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (2)

zgłoś błąd zgłoś błąd