Adam Krzykwa

Adam Krzykwa fotograf i przyrodnik. Nikt, nawet sam autor nie potrafiłby jednoznacznie powiedzieć, która z tych pasji jest dla niego ważniejsza. I pewnie błędem jest ich wartościowanie, bowiem u Krzyk... Adam Krzykwa fotograf i przyrodnik. Nikt, nawet sam autor nie potrafiłby jednoznacznie powiedzieć, która z tych pasji jest dla niego ważniejsza. I pewnie błędem jest ich wartościowanie, bowiem u Krzykwy obie uzupełniają się, wyłaniają się jedna z drugiej. Dzięki fotografii został przyrodnikiem, ale również i odwrotnie, dzięki przyrodzie może w pełni realizować się jako artysta fotograf. Często przepada na tydzień, dwa lub miesiąc w jakimś zakątku kraju i fotografuje. Nie ma go i nagle wysyła do redakcji sms-a: „4.30. Świt. Czuje się tak jakby wschodzące nad jeziorem słońce nie z mgły, a moich marzeń wyskoczyło”.

Krzykwa jest laureatem Grand Prix Diakraj, Biosfera, Góry oraz nagrody specjalnej im. W. Puchalskiego. „Błękitny San” to jego szósty autorski album.

Wystawy indywidualne w Polsce, Austrii, Belgii, Niemczech, Czechach i na Słowacji. Reprezentował Polskę na Światowym Festiwalu Fotografii Przyrodniczej w Szwecji – Vorgarda 1997.

Jest członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody.

źródło opisu: http://www.instytutksiazki.rzeszow.pl/autorzy/p,16,adam_krzykwa.html

źródło zdjęcia: http://www.arts.stalowawola.pl/ak.html

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Zdzisław Pękalski
Zdzisław Pękalski
Adam Krzykwa

8 (1 ocen i 0 opinii)
Zdzisław Pękalski
Autor:
Z LESKA TO JUŻ PROSTO. Przejeżdżamy przez most na Sanie. Najlepiej powoli, bo stąd widok na rzekę szeroki. A i ona w tym miejscu niczego sobie. Spojrzysz przez balustradę i San będzie cię trzymał za l...
czytelników: 1 | opinie: 0 | ocena: 8 (1 głos)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
1
0
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (1)

zgłoś błąd zgłoś błąd