Gavin Baxter

Australijczyk, od dziecka marzył o podróżowaniu po świecie, dorastał w fantastycznym kulinarnym otoczeniu kuchni swojej mamy, znanej z wielkiej pasji do gotowania. Już na początku kariery jego talent... Australijczyk, od dziecka marzył o podróżowaniu po świecie, dorastał w fantastycznym kulinarnym otoczeniu kuchni swojej mamy, znanej z wielkiej pasji do gotowania. Już na początku kariery jego talent został dostrzeżony i nagrodzony medalami na poziomie stanowym i ogólnokrajowym w Australii. Od ponad dwudziestu lat mistrz kuchni pięciogwiazdkowych hoteli, luksusowych jachtów, statków pasażerskich oraz ekskluzywnych restauracji. Od niedawna szef kuchni Hotelu Mariott w Warszawie, gdzie miał okazję gotować między innymi dla Prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy, podczas jego wizyty w Polsce. Kocha kuchnię, wino i podróże, uwielbia komponować nowe smaki i zapachy. Autor wielu przepisów i kreacji kulinarnych.
W ciągu swojej wieloletniej kariery kilka razy opłynął świat, zwiedził wszystkie kontynenty by poznać i zasmakować regionalnych kuchni. Odwiedził najbardziej znane i mniej znane targi świata, które z czasem stały się jego naturalnym otoczeniem.
Po latach spędzonych na morzu, osiadł w Polsce, gdzie mieszka ze swoją żoną Polką i dwiema córeczkami. Jest zafascynowany tutejszymi regionami od Podkarpacia po Pomorze.

źródło opisu: www.gjksiazki.pl

źródło zdjęcia: www.gjksiazki.pl

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Smaki świata. Podróżuj i gotuj! Polsko-angielski przewodnik kulinarny
Smaki świata. Podróżuj i gotuj! Polsko-angielski przewodnik kulinarny
Evita de Gor, Gavin Baxter

7,67 (3 ocen i 1 opinii)
Smaki świata. Podróżuj i gotuj! Polsko-angielski przewodnik kulinarny
W czasach żywności genetycznie modyfikowanej targi przeżywają prawdziwy renesans będąc źródłem świeżych ekologicznych produktów i lokalnych specjałów. Szefowie kuchni najlepszych restauracji z całego...
czytelników: 13 | opinie: 1 | ocena: 7,67 (3 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
4
8
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (4)

zgłoś błąd zgłoś błąd