Leszek Bakuła

Leszek Bakuła studiował polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim i filozofię – eksternistycznie u Leszka Kołakowskiego. PO studiach mimo bardzo dobrych wyników, przez swoje kontrowersyjne poglądy, otr... Leszek Bakuła studiował polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim i filozofię – eksternistycznie u Leszka Kołakowskiego. PO studiach mimo bardzo dobrych wyników, przez swoje kontrowersyjne poglądy, otrzymał prace w małej wsi koło Kielc. Żonaty z Krystyną Bakułą.
W 1958 przeprowadzić się do Ustki, ponieważ komunistyczne władze nie pozwoliły mu zamieszkać w większym mieście. Tutaj łączył pracę polonisty w słupskim Technikum Mechanicznym z wykładami w Studium Nauczycielskim, czyli dzisiejszej Akademii Pomorskiej. Przez kilkanaście lat cenzura nie dopuszczała do druku jego książki „Wizna”. Ukazała się drukiem dopiero po powstaniu Solidarności w 1981. Bakuła założył Korespondencyjny Klub Młodych Pisarzy w Koszalinie i w Słupsku i do końca był ich przewodniczącym. Był też członkiem koszalińskiego Związku Literatów Polskich. Bakuła wydał razem pięć tomów poezji i sześć tomów prozy. W jego dorobku znajdują się też liczne publikacje w almanachach, encyklopediach i w prasie.

źródło opisu: Wikipedia

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Biały bór
Biały bór
Leszek Bakuła

6 (1 ocen i 0 opinii)
czytelników: 3 | opinie: 0 | ocena: 6 (1 głos)
Wizna
Wizna
Leszek Bakuła

6,25 (4 ocen i 1 opinii)
Wizna
"...autor dzień po dniu opisuje ostatnie tygodnie przed wybuchem II wojny światowej, koncentruje uwagę na osobowościach tych, którzy zajęli tam pozycje obronne, zdecydowani wykonać skierowany do nich...
czytelników: 10 | opinie: 1 | ocena: 6,25 (4 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

2
6
7
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (6)

zgłoś błąd zgłoś błąd