Roberto Innocenti

Urodzony we Florencji artysta-samouk. Rysować nauczył się sam, przygotowując plakaty filmowe i teatralne oraz pracując w studiu animacji w Rzymie. Współautor znanej ilustrowanej książki o Holocauście... Urodzony we Florencji artysta-samouk. Rysować nauczył się sam, przygotowując plakaty filmowe i teatralne oraz pracując w studiu animacji w Rzymie. Współautor znanej ilustrowanej książki o Holocauście "Rose Blanche". Wielokrotnie nagradzany na świecie twórca ilustracji do literackiej klasyki: "Dziadka do orzechów", "Pinokia", "Opowieści wigilijnej", "Calineczki" i innych baśni.

Przygody Pinokia są pierwszą ilustrowaną przez niego książką wydana w Polsce. Osadzona w XIX wieku historia przesiąknięta jest atmosferą Florencji, rodzinnego miasta zarówno dla autora, Carla Collodiego, jak i ilustratora. Melancholijne, szczegółowe ilustracje obrazują codzienne życie w Toskanii, chłopów, wieś, miasto z ich zwyczajnymi sprawami. Scenki pełne detali, odrapanych do cegły ścian, zarośniętych trawą ścieżek, melancholijnie sunących po niebie, chmur zaskakują widza mnogością perspektyw i realizmem. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę, że ponoć przed przystąpieniem do pracy nad książką ilustrator, zjechał pół Toskanii, fotografując stare, opuszczone domy, nikomu niepotrzebne już murki, zapuszczone ścieżki. New Yorker komentując "Pinokia" z ilustracjami Innocentego, zanotował, że wydanie to jest z pewnością najpiękniejszą edycją, jaką kiedykolwiek widział świat.

źródło opisu: http://mediarodzina.pl/autorzy/181/Roberto-Innocenti

źródło zdjęcia: http://www.robertoinnocenti.com/

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Czerwony Kapturek w wielkim mieście
Czerwony Kapturek w wielkim mieście
Roberto Innocenti, Aaron Frisch

5,64 (22 ocen i 7 opinii)
Czerwony Kapturek w wielkim mieście
Książka ta pokazuje, że znana wszystkim baśń o Czerwonym Kapturku jest wciąż bardzo aktualna i wywołuje dreszcz grozy i u dzieci, i u dorosłych. Przeniesiona we współczesne realia i bogato ilustrowan...
czytelników: 63 | opinie: 7 | ocena: 5,64 (22 głosy)
Dom
Dom
J. Patrick Lewis, Roberto Innocenti

8,26 (27 ocen i 5 opinii)
Dom
Niezwykła książka obrazkowa, skierowana zarówno do młodszych, jak i starszych odbiorców. Snuta przez stary dom opowieść o stu latach zmian, dziejowych zawieruchach i przemijaniu. Historia XX wieku w...
czytelników: 97 | opinie: 5 | ocena: 8,26 (27 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

2
507
165
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (507)

Powiązane treści
Nowy program w TVP1 o książkach

Zdarza Wam się być co wtorek o 9:00 rano w domu? Tak?! No to należycie do nielicznego grona szczęśliwców, którzy będę mieli okazję obejrzeć najnowszą produkcję Telewizji Polskiej poświęconą książkom.


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd