Dorota Kościukiewicz-Markowska

Dorota Kościukiewicz-Markowska. Ekonomistka, niepracująca w zawodzie. Po studiach przez kilka lat pracowała we własnej firmie reklamowej, ucząc się na własnym doświadczeniu, że pieniądze naprawdę szcz... Dorota Kościukiewicz-Markowska. Ekonomistka, niepracująca w zawodzie. Po studiach przez kilka lat pracowała we własnej firmie reklamowej, ucząc się na własnym doświadczeniu, że pieniądze naprawdę szczęścia nie dają, a kroczenie po szczeblach kariery zawodowej prowadzi tak naprawdę donikąd. Mając 28 lat i totalną niechęć do świata na wielu płaszczyznach, postanawia rzucić wszystko i oddać się światu, udając się w magiczną, a dla wielu samobójczą, podróż do Meksyku. Bez pieniędzy i języka zaczynają się przygody i różne niesamowite zbiegi okoliczności, które opisane są w książce "Bez wysiłku". W konsekwencji autorka książki znajduje to czego tak usilnie szuka - siebie, zauważa też, że jest to twór zmienny, nie poddający się żadnym stałym opisom, wpasowujący się zawsze w teraźniejszość rzeczywistości. Podczas swojej podróży zauważa, że rzeczywistość także nie jest z góry określonym tworem, tylko zależy od punktu widzenia, od obserwacji, uważności i od nastawienia. Jak klocki lego zmieniają się różne odsłony życia i scenariusze pisane ręką jednego autora.
W Meksyku odnajduje też to co sprawia jej radość i od zawsze było towarzyszącą jej pasją - w ten sposób makijaż i produkcje fotograficzne stają się nowym i twórczym zawodem. Pracuje w Meksyku dla czasopism i przy produkcjach telewizyjnych. Jest dyrektorem artystycznym czasopisma Clara i głównym wizażystą ekskluzywnej marki Shiseido. Przygoda z Meksykiem trwa 7 lat i kończy się tak samo szybko jak się zaczęła. To miłość jest głównym motorem powrotu do Szczecina, w którym wcześniej autorka nie dostrzegała nic prócz pluchy i narzekania. Kilka pierwszych lat w Polsce jest dalej poszukiwaniem swojego miejsca na ziemi. Już wraz z mężem wyjeżdża w najdalsze zakątki ziemi, aby przekonać się, że jej miejsce jest w... Szczecinie. Szaro-bury Szczecin raptem nabiera kolorów. Coś, co wcześniej było zwykłe, staje się jak za pociągnięciem czarodziejskiej różdżki niezwykłe. Jak mówi autorka: "jeśli coś jest za blisko oczu, nie możemy tego dostrzec, dopiero pewien dystans sprawia że pewne rzeczy stają się widoczne. I dla mnie Szczecin jest teraz idealnym miejscem. Ma wszystko czego trzeba do szczęśliwego życia, i mam nadzieję, że inni też to w końcu dostrzegą. Mam nadzieję, że kiedyś głównym hasłem reklamowym Szczecina stanie się "szczęśliwe miasto" a pozytywna "epidemia" zarazi nie tylko mieszkańców ale i rozpocznie swą podróż coraz dalej zarażając innych nie jakąś euforyczną radością czy stanem egzaltacji ale spokojnym szczęściem, wynikającym z tego, że jest się człowiekiem, a dzięki temu ma się nieograniczone moce tworzenia."
Dziś Dorota Kościukiewicz-Markowska, oprócz bycia szczęśliwą osobą na planie osobistym, wydała swoją pierwszą powieść pod tytułem "Bez wysiłku" inspirowaną na niezwykłej historii, której sama doświadczyła. Ostatnio wydana została również jej druga książka - niezwykły, ekskluzywny album „Pałac kolorów. Magia makijażu.”, który jest kwintesencją kilku lat pracy zawodowej autorki.

źródło opisu: opracowanie autorskie

źródło zdjęcia: materiały autorskie

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Bez wysiłku
Bez wysiłku
Dorota Kościukiewicz-Markowska

5,17 (12 ocen i 2 opinii)
Bez wysiłku
Co można zrobić, gdy nie chce się żyć ani nie chce się umrzeć? Można zmienić… WSZYSTKO. "Bez wysiłku" to opowieść o poszukiwaniu sensu życia w świecie egzystencjalnej pustki. Historia tym bardziej n...
czytelników: 40 | opinie: 2 | ocena: 5,17 (12 głosów)
Pałac kolorów. Magia makijażu
Pałac kolorów. Magia makijażu
Dorota Kościukiewicz-Markowska

0 (0 ocen i 0 opinii)
Pałac kolorów. Magia makijażu
“Pałac kolorów. Magia makijażu.” to niezwykła książka o makijażu, w której baśń o pięknych księżniczkach staje się namacalną rzeczywistością złożoną z mieniących się barw, fantastycznych tekstur i skr...
czytelników: 7 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

2
17
29
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (1)

Czytelnicy (17)

zgłoś błąd zgłoś błąd