Basia Grabowska

urodziła się w grudniu 1982 roku jako zodiakalny Strzelec. Kiedy poszła na marketing i zarządzanie, ludzie załamywali ręce: „Basiu, ty, taka zdolna?!". Bo fakt, zdolności to ma ona po kokardę. Bardzo... urodziła się w grudniu 1982 roku jako zodiakalny Strzelec. Kiedy poszła na marketing i zarządzanie, ludzie załamywali ręce: „Basiu, ty, taka zdolna?!". Bo fakt, zdolności to ma ona po kokardę. Bardzo dobra w matematyce, rysuje, pływa, gra w siatkówkę i tenisa. Wrażliwa na krzywdę ludzi i zwierząt. Robi pyszny rosół (po mamusi). Pięknie się wypowiada w mowie i piśmie. Zna włoski i doskonale angielski. Przetłumaczyła z angielskiego Aksamitnego Królika Margery Williams, świetnie wyszły jej piosenki. Jest również autorką polskiej wersji Un uomo venuto da molto lontano - pieśni Amedea Minghi napisanej dla Papieża. Nigdyśmy się nie żarły. Nie wiemy, co to konflikt pokoleń. Baśka jest mądra, wesoła, wrażliwa i podobnie jak ja brzydzi się nienawiścią. Ale potrafi dopiec, nie radzę nikomu jej podpaść. Kiedy Kasia Grochola wydała swoją Makatkę, napisaną z córką, machnęłam do niej mejla: Kasiu! Ale zbieg okoliczności, ja też właśnie z moją Baśką piszę! Kasia mi odpisała: Co poradzimy, że mamy świetne córki?
(Małgorzata Kalicińska)

źródło opisu: http://www.wab.com.pl/?autor=723

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Irena
Irena
Małgorzata Kalicińska, Basia Grabowska

6,69 (1214 ocen i 210 opinii)
Irena
Irena to powieść błyskotliwa i przejmująca. Debiut duetu Kalicińska & Grabowska wypada znakomicie. Trzy kobiety: Dorota, Jagna i Irena. Dorota - mama, wiek 53+. Niezbyt zaradna życiowo, trochę ek...
czytelników: 2300 | opinie: 210 | ocena: 6,69 (1214 głosów)
Kochana moja: Rozmowa przez ocean
Kochana moja: Rozmowa przez ocean
Małgorzata Kalicińska, Basia Grabowska

6,21 (129 ocen i 27 opinii)
Kochana moja: Rozmowa przez ocean
Dwie kobiety. Matka i córka. Wzruszająca rozmowa o domu, patchworkach rodzinnych, miłości i zwykłych ludziach. Matka i córka. Dwie kobiety, a między nimi ocean. Kochana Moja to szczera i wzrusz...
czytelników: 430 | opinie: 27 | ocena: 6,21 (129 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

2
1708
907
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (3)

Czytelnicy (1708)

Powiązane treści
Małgorzata Kalicińska odpowiedziała na Wasze pytania!

Tydzień temu skończyliśmy zbierać propozycje pytań do Małgorzaty Kalicińskiej, które chcielibyście jej zadać przy okazji premiery najnowszej powieści "Irena". Najciekawsze pytania przekazaliśmy pisarce. Dziś prezentujemy odpowiedzi, jakich udzieliła.


więcej
Małgorzata Kalicińska odpowie na Wasze pytania!

W związku z premierą najnowszej powieści "Irena", którą Kalicińska napisała wspólnie z córką, pisarka udzieli wywiadu użytkownikom LC. Na Wasze pytania czekamy od dziś do 15 listopada.


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd