Asia Bibi

(Aasiyah Bibi)

Aasiyah Bibi (ur. jako Aasiyah Noreen) – katoliczka z Pakistanu skazana na śmierć za bluźnierstwo przeciw islamowi. Przyszła na świat w pakistańskiej części Pendżabu w rodzinie wyznania rzymskokat... Aasiyah Bibi (ur. jako Aasiyah Noreen) – katoliczka z Pakistanu skazana na śmierć za bluźnierstwo przeciw islamowi.
Przyszła na świat w pakistańskiej części Pendżabu w rodzinie wyznania rzymskokatolickiego.
Wioska, w której się urodziła i w której żyła w zdecydowanej większości zamieszkana była przez muzułmanów. W połowie 2009 r. Aasiyah Bibi pracując razem z muzułmańskimi sąsiadkami w polu po incydencie z piciem wody ze studni wypowiedziała słowa "Jezus Chrystus umarł za moje grzechy i za grzechy świata. A co zrobił Mahomet dla ludzi?", za co została pobita. Na tym się jednak nie skończyło, bo w jakiś czas później, po trwającym blisko półtora roku procesie kobietę skazano na karę śmierci za "bluźnierstwo przeciwko prorokowi Mahometowi". Od tego czasu Aasiyah Bibi przebywa w więzieniu.
W 2011 r. dzięki francuskiej dziennikarce Anne-Isabelle Tollet udało się wydać pamiętnik pakistańskiej chrześcijanki. Jego francuski tytuł to "Blasphème!". W 2012 r. nakładem Państwowego Wydawnictwa Naukowego ukazał się przekład książki ("Bluźnierstwo").

Mąż: Ashiq Masih (od 1991), 5 dzieci: 4 córki: Isha (ur. 1994), Sidra (ur. 1995), Nasima i Isham (ur. 2000) oraz syn Imran.

źródło opisu: opracowanie własne użytkownika takisobiejac

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Bluźnierstwo
Bluźnierstwo
Asia Bibi, Anne-Isabelle Tollet

6,79 (206 ocen i 36 opinii)
Bluźnierstwo
Śmierć za kubek wody. Upalny dzień. 40-letnia mieszkanka pakistańskiej wioski od wielu godzin zbiera owoce na cudzym polu. Praca jest wyczerpująca, lecz Asia i jej mąż mają na utrzymaniu pięcioro dzi...
czytelników: 508 | opinie: 36 | ocena: 6,79 (206 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
260
247
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (260)

zgłoś błąd zgłoś błąd