Wiesław Sonczyk

ur. 6 września 1949 r. w Kowalu (pow. włocławski, woj. kujawsko-pomorskie), mgr filologii polskiej, absolwent Wydziału Humanistycznego UMK w Toruniu (1972) i Studium Dziennikarskiego na Wydziale Nauk... ur. 6 września 1949 r. w Kowalu (pow. włocławski, woj. kujawsko-pomorskie), mgr filologii polskiej, absolwent Wydziału Humanistycznego UMK w Toruniu (1972) i Studium Dziennikarskiego na Wydziale Nauk Społecznych UW (1974). W czasie studiów członek zespołu redakcyjnego "Językoznawcy" (studenckiego czasopisma naukowego wydawanego w Lublinie), współpracownik prasy studenckiej ("Student", "itd.", "Politechnik", "Merkuriusz"), czasopism regionalnych ("Pomorze", "Kontrasty") i ogólnopolskich ("Życie Szkoły Wyższej", "Nowe Książki"); działacz studenckiego ruchu dziennikarskiego i naukowego; zastępca redaktora naczelnego ogólnopolskiego studenckiego czasopisma naukowego "Problemy Studenckiego Ruchu Naukowego" (1972-1974).

Od 1 października 1974 r. zatrudniony w Zakładzie Prasoznawstwa Studium Dziennikarskiego (od 1975 r. - Instytut Dziennikarstwa WDiNP). Doktor nauk politycznych (1981); doktor habilitowany w zakresie nauk o polityce - medioznawstwa (2001). Od 1 kwietnia 2002 r. pracuje w Zakładzie Systemów Medialnych Instytutu Dziennikarstwa WDiNP. W pracy naukowo-badawczej zajmuje się: metodologią badań medioznawczych, współczesnym polskim systemem medialnym oraz socjologią zawodu dziennikarskiego. Prowadzi zajęcia dydaktyczne na wszystkich typach studiów dziennikarskich: stacjonarnych, zaocznych, uzupełniających, wieczorowych i podyplomowych (wykłady, konwersatoria, ćwiczenia, seminaria dyplomowe, licencjackie i magisterskie). Promotor ponad 350 prac magisterskich, licencjackich i dyplomowych. Promotor i recenzent prac doktorskich; autor recenzji wydawniczych i opinii eksperckich.

Od początku pracy zawodowej w Uniwersytecie Warszawskim bierze czynny udział w pracy organizacyjnej; był m. in. zastępcą dyrektora Instytutu Dziennikarstwa WDiNP; wielokrotnie - sekretarzem instytutowej i uczelnianej komisji rekrutacyjnej, od roku 1983 - jest kierownikiem Magisterskiego Zaocznego Studium Dziennikarstwa; w latach 1995-1996 był zastępcą sekretarza organizacyjnego Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym (organizowanej przez Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych), członek kolegium redakcyjnego kwartalnika naukowego "Studia Medioznawcze" (od roku 2000), członek Wydziałowego Zespołu Jakości Kształcenia. Za osiągnięcia w pracy naukowo-dydaktycznej i organizacyjnej wielokrotnie nagradzany nagrodami i wyróżnieniami JM Rektora UW i Dziekana WDiNP.

źródło opisu: http://www.id.uw.edu.pl/pracownicy/wsonczyk

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Bolesław Prus: publicysta - redaktor - teoretyk prasy
Bolesław Prus: publicysta - redaktor - teoretyk prasy
Wiesław Sonczyk

4,5 (2 ocen i 0 opinii)
Bolesław Prus: publicysta - redaktor - teoretyk prasy
Prus jako dziennikarz dbał by jego felietony były oparte na materiale rzetelnych zebranych faktów. Gromadził je głównie z autopsji, przemierzał ze swoim notatnikiem ulice i place Warszawy, zwiedzał n...
czytelników: 2 | opinie: 0 | ocena: 4,5 (2 głosy)
Media w Polsce : zarys problematyki
Media w Polsce : zarys problematyki
Wiesław Sonczyk

4 (2 ocen i 0 opinii)
Media w Polsce : zarys problematyki
Autor przybliża wybrane problemy wiążące się z działalnością mediów w Polsce po 1989 roku.
czytelników: 4 | opinie: 0 | ocena: 4 (2 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

2
6
0
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (6)

zgłoś błąd zgłoś błąd