(hebr.ט. כרמי) Izraelski poeta urodzony w Nowym Jorku. Pochodził z rodziny, która na co dzień używała języka hebrajskiego. Ogłosił 8 tomów poezji. Po studiach w Oxfordzie specjalizował się w językowo-... (hebr.ט. כרמי) Izraelski poeta urodzony w Nowym Jorku.
Pochodził z rodziny, która na co dzień używała języka hebrajskiego. Ogłosił 8 tomów poezji. Po studiach w Oxfordzie specjalizował się w językowo-literackich badaniach porównawczych. Wykładał na uniwersytecie w Stanford i Nowym Jorku. Dokonał nowego przekładu na hebrajski wielu sztuk Szekspira. Był wydawcą i redaktorem cenionych antologii, założycielem czasopisma literackiego "Massa". Debiut książkowy Carmiego to "Mum wechalom" (1951, Niedorzeczność i marzenie), drugi jego tom: "Ejn prahim szchorim" (1953, Nie ma czarnych kwiatów), jest w znacznym stopniu owocem pracy wychowawczej poety w powojennych sierocińcach żydowskich na terenie Francji.

źródło opisu: Ziemny Aleksander, Poezje nowohebrajskie, Warszawa 1986

źródło zdjęcia: http://www.davidbarak.info/?cat=71

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Poezje nowohebrajskie
Poezje nowohebrajskie
Jehuda Amichaj, Aleksander Ziemny, Jakow Besser, Amir Gilboa, Chaim Guri, Ben-Zion Tomer, Natan Zach, Dan Pagis, Mosze Dor, Dalia Rawikowicz, Maja Bejerano, Chaim Nachman Bialik, Efraim Luzzato, Saul Czernichowski, Jakow Fichman, Awraham ben Jicchak, Jakow Steinberg, Dawid Vogel, Izrael Efrat, Uri Cwi Grynberg, Simon Halkin, Jicchak Lamdan, Abraham Szlonski, Awraham Chalfi, Awot Jeszurun, Chaim Lenski, Jonatan Ratosz, Natan Alterman, Lea Goldberg, Gabriel Joszua Preil, Zelda, Aba Kowner, Aharon Amir, Natan Jonatan, Tuwia Ruebner, T. Carmi, Awner Treinin, Rina Szani, Cali Gurewicz

8,33 (3 ocen i 1 opinii)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
6
9
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (6)

zgłoś błąd zgłoś błąd