Natan Jonatan

(hebr. נתן יונתן) Izraelski poeta urodzony w Kijowie na Ukrainie. Przybył z rodzicami do Palestyny w 1925 r. Dzieciństwo i młodość spędził w Petah-Tikva. Z wykształcenia i zawodu był wychowawcą w ośr... (hebr. נתן יונתן) Izraelski poeta urodzony w Kijowie na Ukrainie.
Przybył z rodzicami do Palestyny w 1925 r. Dzieciństwo i młodość spędził w Petah-Tikva. Z wykształcenia i zawodu był wychowawcą w ośrodkach młodzieżowych. Debiutował w 1941 r. w czasopiśmie "Al ha kir" (Na murze). Ważniejsze tomy jego poezji: "Szam achu hadasz (1951, Ku świeżym łąkom), "Szirim leorech achof" (Wiersze wzdłuż brzegu), "Szirim" (Wiersze), "Ad harega haze" (Do tej chwili). BYł redaktorem działu prozy w wydawnictwie "Biblioteka Robotnicza".

źródło opisu: Ziemny Aleksander, Poezje nowohebrajskie, Warszawa 1986

źródło zdjęcia: http://en.wikipedia.org/wiki/Natan_Yonatan

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Poezje nowohebrajskie
Poezje nowohebrajskie
Jehuda Amichaj, Aleksander Ziemny, Jakow Besser, Amir Gilboa, Chaim Guri, Ben-Zion Tomer, Natan Zach, Dan Pagis, Mosze Dor, Dalia Rawikowicz, Maja Bejerano, Chaim Nachman Bialik, Efraim Luzzato, Saul Czernichowski, Jakow Fichman, Awraham ben Jicchak, Jakow Steinberg, Dawid Vogel, Izrael Efrat, Uri Cwi Grynberg, Simon Halkin, Jicchak Lamdan, Abraham Szlonski, Awraham Chalfi, Awot Jeszurun, Chaim Lenski, Jonatan Ratosz, Natan Alterman, Lea Goldberg, Gabriel Joszua Preil, Zelda, Aba Kowner, Aharon Amir, Natan Jonatan, Tuwia Ruebner, T. Carmi, Awner Treinin, Rina Szani, Cali Gurewicz

8,33 (3 ocen i 1 opinii)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
6
9
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (6)

zgłoś błąd zgłoś błąd