Janusz Buczkowski

Artysta jest postacią niezwykłą – znany fotografik, pisarz, a przy tym bardzo skromny człowiek, chętnie dzielący się swoją wiedzą i doświadczeniami. Do klasyki weszły fotografie odkrywające tajemnicze... Artysta jest postacią niezwykłą – znany fotografik, pisarz, a przy tym bardzo skromny człowiek, chętnie dzielący się swoją wiedzą i doświadczeniami. Do klasyki weszły fotografie odkrywające tajemniczego ducha puszczy, nastrojowe spowite mgłą krajobrazy.
Pierwsze dwie publikacje były wspomnieniami z życia w Kielcach, pracy i fotograficznej pasji. Później powstały książki „Życie w podróży” i „Przeklęty spadek”. Ta ostatnia to powieść, która opowiada o losach żydowskiej rodziny mieszkającej w Kielcach. Najnowsza książka kieleckiego fotografika to „Przeklęta kamienica”.Janusz Buczkowski mieszka w Kielcach, jednak jego korzenie sięgają Włocławka, tu się urodził i wychował. Fotografią zaraził się w szkole średniej, swoje zainteresowania rozwinął w trakcie studiów. Fotografią zajmuje się od 1956 roku, a od blisko czterdziestu lat jest członkiem Polskiego Związku Artystów Fotografików. W tym czasie wziął udział w ponad 260 wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jego prace pokazywane były w Paryskim Muzeum Historii Fotografii, w Japonii oraz niemal we wszystkich krajach Europy.

Za swoją twórczość otrzymał szereg nagród i odznaczeń między innymi: Krzyż Kawalerski, nagrodę Ministra Kultury i Sztuki I stopnia, medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, „Zasłużony dla Kielecczyzny”
Janusz Buczkowski jest współtwórcą „Kieleckiej Szkoły Krajobrazu” – nie mającego precedensu nurtu w polskiej fotografii, który zrodził się i został zrealizowany w czasach, gdy o cyfrowych aparatach jeszcze nikt nawet nie śnił. Jest także współorganizatorem I, II, III, IV „Biennale Krajobrazu Polskiego.”
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Kielce z tamtych lat
Kielce z tamtych lat
Janusz Buczkowski

7 (1 ocen i 0 opinii)
Kielce z tamtych lat
Czwarty album fotograficzny Janusza Buczkowskiego, Kieleckiego fotografika. Album wzbogacony jest w historyczne teksty autorstwa Marka Maciągowskiego, oraz wiersze jednej ze Świętokrzyskich grup po...
czytelników: 2 | opinie: 0 | ocena: 7 (1 głos)
Przygody z fotografią
Przygody z fotografią
Janusz Buczkowski

6 (1 ocen i 0 opinii)
czytelników: 3 | opinie: 0 | ocena: 6 (1 głos)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

2
3
2
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (3)

zgłoś błąd zgłoś błąd