Georges Canguilhem

(1904-1995) Lekarz i filozof, skupiony na problematyce historii nauki, wykłada w tej książce swą oryginalną interpretację tez Nietzschego o normatywnym charakterze życia. Od Gastona Bachelarda, któreg... (1904-1995)
Lekarz i filozof, skupiony na problematyce historii nauki, wykłada w tej książce swą oryginalną interpretację tez Nietzschego o normatywnym charakterze życia. Od Gastona Bachelarda, którego zastąpił na stanowisku dyrektora paryskiego Instytutu historii nauk i technik, przejął pojęcia przeszkody i nieciągłości epistemologicznej, które zastosował do badań nad historią nauk o życiu. To pod jego pieczą Michel Foucault napisał swoją pracę doktorską, Historię szaleństwa w dobie klasycyzmu. Odkryte niedawno przez anglosaksońską filozofię postanalityczną dzieło Canguilhema wzbudza dziś żywe zainteresowanie wśród lekarzy, prawników czy psychoanalityków. Jemu właśnie, nieprzejednanemu krytykowi psychologii uniwersyteckiej, którą traktował jako modelowy przykład pseudo-nauki, poświęcony został X Kongres międzynarodowego towarzystwa psychiatrii i psychoanalizy.

źródło opisu: http://terytoria.com.pl/ksiegarnia,autorzy,54.html

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Normalne i patologiczne
Normalne i patologiczne
Georges Canguilhem

6 (2 ocen i 0 opinii)
Normalne i patologiczne Seria: Minerwa. Biblioteka Filozofii i Historii Filozofii
Praca doktorska Canguilhema (z 1943 roku) podejmuje w oryginalny sposób nietzscheański wątek normatywności życia, burząc uniwersyteckie pewniki o kryteriach zdrowia i choroby. Autor, lekarz i filoz...
czytelników: 30 | opinie: 0 | ocena: 6 (2 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
4
25
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (4)

zgłoś błąd zgłoś błąd