Karol Boromeusz Hoffman

Pisarz polityczny, historyk, prawnik i wydawca, uczestnik powstania listopadowego. W latach 1828-1830 wydawał w Warszawie czasopismo prawnicze "Times Polska". Po upadku insurekcji listopadowej, od... Pisarz polityczny, historyk, prawnik i wydawca, uczestnik powstania listopadowego. W latach 1828-1830 wydawał w Warszawie czasopismo prawnicze "Times Polska". Po upadku insurekcji listopadowej, od roku 1832 zamieszkał w Paryżu. Przynależał tam do stronnictwa Czartoryskiego. W latach 1837-1839 redagował "Kronikę emigracji polskiej". Od 1848 roku przebywał w Dreźnie, korespondując dla krakowskiego "Czasu". Był również afiliowany do Komitetu Emigracji Polskiej. W 1873 roku został członkiem-korespondentem Akademii Umiejętności.
Pisał dysertacje o powstaniu listopadowym. Wydany został przezeń w 1839 roku wartościowy zbiór materiałów o Wielkiej Emigracji, opatrzony tytułem "Vademecum Polskie". W diatrybach historycznych optował przeciwko prądom demokratyczno-republikańskim. Specyfikę procesu historycznego Polski ukonsytuował na rachitycznym stanie miast oraz słabości władzy królewskiej.

źródło opisu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Karol_Boromeusz_Hoffman

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Historia reform politycznych w dawnej Polsce
Historia reform politycznych w dawnej Polsce
Karol Boromeusz Hoffman

0 (0 ocen i 0 opinii)
Historia reform politycznych w dawnej Polsce
"Historia bądź projektowanych, bądź uchwalonych reform polskich uczy nas dwóch rzeczy; uczy nas naprzód: jakie są instytucje niezbędnie potrzebne do utrzymania politycznego bytu; uczy nas po wtóre: na...
czytelników: 2 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
1
1
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (1)

zgłoś błąd zgłoś błąd