Sharavasti Dhammika

Shravasti Dhammika urodził się w Australii w 1951 roku, w rodzinie chrześcijańskiej. Na buddyzm przeszedł w wieku 18 lat. W 1973 roku pojechał do Tajlandii z zamiarem zostania mnichem, jednak klasz... Shravasti Dhammika urodził się w Australii w 1951 roku, w rodzinie chrześcijańskiej. Na buddyzm przeszedł w wieku 18 lat. W 1973 roku pojechał do Tajlandii z zamiarem zostania mnichem, jednak klasztory, które tam zobaczył, nie wywarły na nim wrażenia.

Jeździł więc dalej - do Laosu, Birmy, aż w końcu dotarł do Indii. Przez kolejne trzy lata podróżował po Indiach ucząc się jogi i medytacji. Ostatecznie został wyświęcony na mnicha przez czcigodnego Matiwella_Sangharatna, ostatniego ucznia Anagarika_Dharmapala.

W 1976 roku Shravasti Dhammika wyjechał do Sri Lanki, gdzie studiował język palijski na Sri_Lanka_Vidyalaya, i gdzie później został jednym z fundatorów i nauczycieli Ośrodka Medytacyjnego w Nilambe, w okolicach Kandy. Od tej pory spędzał on większość swojego czasu w Sri Lance i w Singapurze.

Bhante Dhammika – tak nazywali go jego uczniowie i przyjaciele - napisał wiele artykułów i ponad 25 książek o buddyzmie i tematach mu pokrewnych. Jest on również znany ze swych publicznych wystąpień i prezentacji buddyzmu theravada na europejskiej konferencji milenijnej związanej z buddyzmem European_Buddhist_Millennium_Conference w Berlinie w 2000 roku. Poza filozofią buddyzmu i medytacją, bhante Dhammika zajmował się również historyczną topografią buddyzmu i fenomenem pielgrzymki, podróżował przez Indie i inne obszary związane z buddyzmem.

Interesował się również historią Indii, sztuką i botaniką.

źródło opisu: http://sasana.wikidot.com/dhammika-bhante

źródło zdjęcia: http://sasana.wikidot.com/dhammika-bhante

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Dobre pytanie - dobra odpowiedź
Dobre pytanie - dobra odpowiedź
Sharavasti Dhammika

7,39 (23 ocen i 2 opinii)
Dobre pytanie - dobra odpowiedź
Mniej więcej 18 lat temu grupa buddyjskich uczniów z Uniwersytetu Singapurskiego przyszła do mnie, skarżąc się, że często trudno jest udzielić odpowiedzi na zadawane im przez ludzi pytania, dotyczące...
czytelników: 37 | opinie: 2 | ocena: 7,39 (23 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
29
7
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (29)

Cytaty tego autora (1)
lista cytatów dodaj cytat
zgłoś błąd zgłoś błąd