Jej powieści zostały przetłumaczone na 17 języków. Oprócz pisania powieści zajmuje się pracą dziennikarską. Współpracuje m.in. z "Real Simple", "Redbook", "O", "The Oprah Magazine", "Glamour", "Marie... Jej powieści zostały przetłumaczone na 17 języków. Oprócz pisania powieści zajmuje się pracą dziennikarską. Współpracuje m.in. z "Real Simple", "Redbook", "O", "The Oprah Magazine", "Glamour", "Marie Claire" i "Health". Pisuje o jedzeniu, zdrowym odżywianiu, dietach, sporcie, rozrywce, podróżach, zakupach i psychologii. Mieszka w Seattle z mężem Jasonem i trojgiem dzieci.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło zdjęcia: materiały wydawnictwa fot. ©Michelle Moore

pokaż więcej

Wywiad z autorem

Czy wiesz, że polskie czytelniczki uwielbiają Twoje książki? Co chciałabyś im powiedzieć, gdyś je spotkała?
Uznanie polskich czytelników to dla mnie zaszczyt! Każdego dnia wielu Polaków kontaktuje się ze mną za pomocą Facebooka, Twittera, Instagramu i poczty elektronicznej, a ich opowieści o tym, jak przeżywali moje książki, dostarczają mi dużo emocji. Bardzo chciałabym kiedyś przyjechać do Polski, by móc osobiście okazać, jak bardzo ważne jest dla mnie ich uznanie! Z przyjemnością wybrałabym się też na dobry obiad w restauracji z polską kuchnią. Jakieś rekomendacje?
Jak znajdujesz czas na pisanie, pracę i zajęcia domowe?
To wielkie wyzwanie każdego dnia! Mam trzech małych synków, więc w domu jestem zwykle bardzo zajęta, ale zazwyczaj piszę wieczorami i w weekendy. Wyznaczam sobie terminy i się ich trzymam. I pozwalam sobie na małe nagrody na koniec każdego rozdziału (kawałek dobrej czekolady albo kieliszek wina) — to zawsze pomaga.
Gdzie znajdujesz inspiracje do swoich książek: w życiu czy w wyobraźni?
W pracy pisarki najbardziej lubię wymyślanie pomysłu na książkę. Pomysły przychodzą do mnie z przeróżnych stron i nigdy nie wiem, kiedy mnie zaskoczą. Zdarzyło mi się wymyślić całą powieść zainspirowaną usłyszaną w radio piosenką albo jakimś dziełem sztuki. Bardzo jestem ciekawa, co następnego przyjdzie mi do głowy…
Którą ze swoich książek lubisz najbardziej?
Trudno mi jest wybrać jakiś ulubiony tytuł, ale na pewno bardzo bliscy są mi bohaterowie "Marcowych fiołków", jako że to moja pierwsza książka. Czuję się też mocno związana z "Jeżynową zimą", ponieważ opowiada o macierzyństwie, a to bardzo ważny dla mnie temat.
Czy marcowe fiołki kwitną w Twoim ogrodzie?
Faktycznie mam fiołki u siebie w ogródku. Odkryłam fiołkowe samosiejki na jednej z rabatek, kiedy pisałam "Marcowe fiołki" — stały się dla mnie jedną z ważnych inspiracji podczas pisania książki. Jakie to szczęście, że je znalazłam i pozwoliłam im roztoczyć tę ich magię!
Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.
8
3320
4887
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (256)

Czytelnicy (3320)

Cytaty tego autora (43)

Bądź sobą.I nigdy nie lekceważ tego,co mówi ci serce,nawet jeśli to boli,nawet jeśli wydaje ci się,że pójście za jego głosem będzie trudne
Prawdziwy przyjaciel to nie jest ktoś, kto pomaga ci w trudnych chwilach - to każdy potrafi.Prawdziwy przyjaciel umie cieszyć się twoim szczęściem, świętować z tobą Twoje sukcesy, nawet... nawet kiedy sam nie jest szczególnie szczęśliwy.
..."Nawet bez Ciebie u boku,bez Twojego dotyku,zawsze miałem Cię przy sobie.Kiedyś dałaś mi swoje serce i duszę,a ja je na zawsze zachowałem.Bez względu na to czy jeszcze kiedyś się zobaczymy ,tylko to ma znaczenie
zgłoś błąd zgłoś błąd