Janusz Atlas

Janusz Aleksander Atlas – polski dziennikarz sportowy, trzykrotny laureat Piłkarskich Oskarów Canal+ dla najlepszego dziennikarza prasowego. Do listopada 2008 r. zastępca redaktora naczelnego tygo... Janusz Aleksander Atlas – polski dziennikarz sportowy, trzykrotny laureat Piłkarskich Oskarów Canal+ dla najlepszego dziennikarza prasowego. Do listopada 2008 r. zastępca redaktora naczelnego tygodnika Piłka Nożna. W czasopiśmie zajmował się przede wszystkim tematyką korupcji w polskim futbolu, a także Ekstraklasą i polską piłką reprezentacyjną. Pisał również felietony Sytuacje podbramkowe. 1 października 2009 został rzecznikiem prasowym Polskiego Związku Piłki Nożnej. 29 października tego samego roku Zarząd PZPN podjął decyzję o zastąpieniu go absolwentką Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego Agnieszką Olejkowską.

Był autorem kilku książek, związanych nie tylko z tematyką sportową. Zagrał także epizodyczne role w kilku filmach. Był związany z Katarzyną Dowbor. Miał dwóch synów: Michała i Aleksandra. Zmarł na raka szpiku kostnego. Został pochowany 8 stycznia 2010r na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie.

Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 17 maja 2001 za zasługi dla rozwoju sportu i publicystyki sportowej został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

źródło opisu: wikipedia

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Poczet polskich olimpijczyków 1924-1984
Poczet polskich olimpijczyków 1924-1984
Janusz Atlas

6 (1 ocen i 0 opinii)
czytelników: 4 | opinie: 0 | ocena: 6 (1 głos)
Sprzedana Liga: Szmal, Gangsterzy i Futbol
Sprzedana Liga: Szmal, Gangsterzy i Futbol
Janusz Atlas

5,86 (7 ocen i 1 opinii)
Sprzedana Liga: Szmal, Gangsterzy i Futbol
Autor:
Książa autorstwa Janusza Atlasa, który przedstawia podejrzane wydarzenia, które miały miejsca w polskim futbolu w połowie lat 90., czyli m.in. o tym, jak PZPN zabrał tytuł warszawskiej Legii i przyzna...
czytelników: 16 | opinie: 1 | ocena: 5,86 (7 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

2
12
8
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (12)

zgłoś błąd zgłoś błąd