Jan Solecki

Jan J. Solecki urodził się w Środkowej Mongolii. W 1939 wyjechał do Hongkongu na studia. Później, w 1941, walczył jako ochotnik w obronie kolonii. Po jej poddaniu został jeńcem wojennym i wywieziono g... Jan J. Solecki urodził się w Środkowej Mongolii. W 1939 wyjechał do Hongkongu na studia. Później, w 1941, walczył jako ochotnik w obronie kolonii. Po jej poddaniu został jeńcem wojennym i wywieziono go do Japonii do przymusowej pracy w fabryce lokomotyw. Po klęsce tego kraju wyjechał do Anglii, gdzie ukończył London School of Economics. Po studiach pracował przez 10 lat w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. W 1959 wyemigrował do Kanady, do Vancouver. Ukończył tam najpierw studia w Brytyjskiej Kolumbii, a potem w Seattle.

Obecnie jest na emeryturze. Prowadzi własne przedsiębiorstwo, podróżuje i pisze.

Jan Solecki, polsko-rosyjskiego pochodzenia, płynnie posługuje się tymi dwoma językami, jak również zna chiński, angielski, francuski i niemiecki. Jest wnikliwym obserwatorem sytuacji politycznej na świecie i często prowadzi wykłady na ten temat.
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Ucieczka do życia
Ucieczka do życia
Jan Solecki

6,5 (4 ocen i 1 opinii)
Ucieczka do życia
Autor:
"Ucieczka od życia" jest powieścią, której akcja toczy się w Północnych Chinach. Opowiada o uwolnieniu tysiąca więźniów - królików doświadczalnych z japońskiego doświadczalnego obozu śmierci. Ko-lai i...
czytelników: 7 | opinie: 1 | ocena: 6,5 (4 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
4
3
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (4)

zgłoś błąd zgłoś błąd