Colin Flint

Jest geografem politycznym o zainteresowaniu badawczym w wojnie, militaryzacji i teorii wojny sprawiedliwej. Obecnie prowadzi projekt ConflictSpace na Uniwersytecie Illinois w Urbana-Champaign... Jest geografem politycznym o zainteresowaniu badawczym w wojnie, militaryzacji i teorii wojny sprawiedliwej. Obecnie prowadzi projekt ConflictSpace na Uniwersytecie Illinois w Urbana-Champaign (UIUC), który ma na celu zrozumienie rozpowszechniania wojny poprzez integrację analizy sieci społecznych i analiz przestrzennych. Prowadzi również badania nad teorią wojny oraz geopolityką na Półwyspie Koreańskim.

Jest autorem książki "Introduction to Geopolitics", "Political Geography: World-Economy, Nation-State, and Locality" (z Peterem J. Taylorem) i redaktorem "The Geography of War and Peace".

Dr Flint uzyskał doktorat na University of Colorado-Boulder w 1995 roku. Obecnie jest profesorem geografii i Dyrektorem Programu w kontroli zbrojeń, rozbrojenia i bezpieczeństwa międzynarodowego (ACDIS) w UIUC.

źródło opisu: www.geog.illinois.edu

źródło zdjęcia: www.geog.illinois.edu

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Wstęp do geopolityki
Wstęp do geopolityki
Colin Flint

5,17 (6 ocen i 0 opinii)
Wstęp do geopolityki
Autor:
Podręcznik jest doskonałym opracowaniem dotyczącym zagadnień związanych z polityką światową. Zawiera podstawowe informacje potrzebne do zrozumienia współczesnych konfliktów, pokazując, w jaki sposób s...
czytelników: 19 | opinie: 0 | ocena: 5,17 (6 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
7
12
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (7)

zgłoś błąd zgłoś błąd