Rudolf Paciok

Urodzony w 1929 r. w rodzinie górniczej jest z wykształcenia nauczycielem. Z pracą wychowawczą miał do czynienia także w wojsku, gdzie jako oficer trafił do jednej z centralnych instytucji w Warsza... Urodzony w 1929 r. w rodzinie górniczej jest z wykształcenia nauczycielem. Z pracą wychowawczą miał do czynienia także w wojsku, gdzie jako oficer trafił do jednej z centralnych instytucji w Warszawie. Po opuszczeniu w 1956 r. szeregów WP związał swój los z fabryką. Najpierw podjął pracę w WKS-Okęcie, a po zdobyciu odpowiednich kwalifikacji pracował aż do emerytury w serwisie technicznym elektronicznych maszyn liczących. Często wykorzystywany też jako tłumacz z języka niemieckiego na kursach specjalistycznych w kraju i za granicą.
Ponadto Rudolf Paciok napisał przeszło dwieście artykułów publicysty- cznych w tym - wiekszość, to opowiadania i reportaże. Jest współautorem trzech książek stanowiących plon konkursów literackich m.in. - nieistnieją- cego czasopisma "Dookoła Świata".
Od założenia Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Warszawie był członkiem jego zarządu oraz przewodniczącym Sekcji Kultury oraz Związku Literatów Polskich. Pracował społecznie jako członek kolegium reda- kcyjnego dwutygodnika "Twórczość Robotników".
Laureat wielu nagród i wyróżnień - "Nagroda TL" 1986 r.
Figuruje w encyklopedii "Kto jest kto?" (Jedenasta edycja centrum Biografi- cznego w Wielkiej Brytanii). Jego praca umieszczona została w książce pt. "Spotkanie Michaiła Gorbaczowa z przedstawicielami polskiej inteligencji" Książka i Wiedza - 1988 r.

źródło opisu: http://www.skarbiec-slaski.itatis.pl lub okładka książki: Iskry, 1978

źródło zdjęcia: http://www.skarbiec-slaski.itatis.pl lub okładka książki: Iskry, 1978

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Fyrcok
Fyrcok
Rudolf Paciok

8 (1 ocen i 0 opinii)
czytelników: 1 | opinie: 0 | ocena: 8 (1 głos)
Waciak też zdobi człowieka
Waciak też zdobi człowieka
Rudolf Paciok

3 (1 ocen i 0 opinii)
Waciak też zdobi człowieka
Autor:
Seria: Autentyk
Wścibski Antek kilka razy podpatrzył Heńka, jak ten pałaszuje kanapki z grubym plastrem pasztetu. Któregoś dnia nasz Antek niewiele myśląc włożył swoje kanapki z boczkiem do szuflady Heńka, a zabrał j...
czytelników: 5 | opinie: 0 | ocena: 3 (1 głos)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

2
4
2
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (4)

zgłoś błąd zgłoś błąd