Wojciech Pikor

Ks. Wojciech Pikor, kapłan diecezji pelplińskiej, urodzony 31 października 1969 roku w Gdańsku. Po ukończeniu I LO w Bydgoszczy (1988) studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie. Święcenia kapł... Ks. Wojciech Pikor, kapłan diecezji pelplińskiej, urodzony 31 października 1969 roku w Gdańsku. Po ukończeniu I LO w Bydgoszczy (1988) studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie. Święcenia kapłańskie 29 maja 1994 roku.

Dalsze studia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (licencjat teologii biblijnej 1996), Papieskim Instytucie Biblijnym (licencjat nauk biblijnych 1999) i Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim, gdzie 18 grudnia 2001 roku obronił pracę doktorską napisaną pod kierunkiem o. prof. Pietro Bovatiego pt. La comunicazione profetica alla luce di Ez 2-3 (Roma 2002). Od 2001 roku wykładowca egzegezy Starego Testamentu, teologii biblijnej i języka hebrajskiego w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie oraz wykłady z ksiąg prorockich i teologii biblijnej w Instytucie Teologicznym św. Jadwigi w Tczewie (filia UKSW w Warszawie). W latach 2001-2003 wikariusz w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starogardzie Gdańskim oraz katecheta w Gimnazjum nr 4. W latach 2003-2004 prefekt studiów w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie.

Od 2003 zatrudniony na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim na stanowisku adiunkta w Katedrze Egzegezy Ksiąg Prorockich Starego Testamentu. 23 czerwca 2009 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego na podstawie rozprawy Soteriologiczna metafora wody w Księdze Izajasza (Lublin 2009). Od 1 października 2009 roku kierownik Katedry Egzegezy Ksiąg Prorockich Starego Testamentu.

źródło opisu: http://www.kul.pl/ks-dr-hab-wojciech-pikor,art_448.html

źródło zdjęcia: http://www.kul.pl/ks-dr-hab-wojciech-pikor,art_448.html

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Jak powstało Pismo Święte. Historia tekstu Biblii + DVD
Jak powstało Pismo Święte. Historia tekstu Biblii + DVD
Wojciech Pikor

6,67 (3 ocen i 2 opinii)
Jak powstało Pismo Święte. Historia tekstu Biblii + DVD
Kto napisał Pismo Święte? Pytanie to brzmi dziwnie, bo przecież Pismo Święte to księga składająca się z wielu ksiąg, które nierzadko noszą imię wskazujące na ich autora. Jednak odpowiedź wcale nie jes...
czytelników: 13 | opinie: 2 | ocena: 6,67 (3 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
4
9
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (4)

zgłoś błąd zgłoś błąd