Jan Drzeżdżon

(Jan Drzéżdżón)

Pisarz i poeta regionalny, krytyk, badacz, redaktor i wydawca kaszubski, tworzący również w języku polskim. Uważany za jednego z czołowych pisarzy w literaturze kaszubskiej.
Fani autora
19
41
85
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (5)

Czytelnicy (41)

Cytaty tego autora (3)

Chciałbym, aby wschód słońca zastygł mi na dłoni. Miałbym wtedy w tym bursztynowym ziarenku wieczność, spętaną, jak tylko jest to możliwe. Spętana wieczność. /Noe/.
Potem idzie tu sam Bóg w swoich gumowych butach i z czołem mosiężnym. Oparł swoją stopę na mojej głowie i milczy. Milczymy obaj. Myślałem, że może zapyta o mój sen, ale nie. Co tam znaczy taki sen dla niego. Widział już wiele takich, nosi zresztą skórzaną torbę na ramieniu, może tam je sobie notuje. Chciałbym wiedzieć, jaki ma charakter pisma. Zaglądam więc do torby, ale nic nie widać, jest za głęboka. Myślę, że jest tam notatnik, należałoby sięgnąć ręką. Ale moje ręce są rozrzucone bezładnie po polach. /Noe/.
Zostałem wypluty na brzeg lasu przez kogoś, czyjego imienia szukam po dziś dzień nadaremnie. Może było to dzikie zwierzę, może Bóg we własnej osobie, nie wiem...
zgłoś błąd zgłoś błąd