Colin MacInnes

Angielski pisarz i dziennikarz. Urodził się jako syn piosenkarza Jamesa Campbella McInnes i pisarki Angela Thirkell, był również spokrewniony z Rudyardem Kiplingiem i Stanleyem Baldwinem. Jego rodz... Angielski pisarz i dziennikarz.
Urodził się jako syn piosenkarza Jamesa Campbella McInnes i pisarki Angela Thirkell, był również spokrewniony z Rudyardem Kiplingiem i Stanleyem Baldwinem. Jego rodzina przeniosła się w 1920r. do Australii, MacInness wrócił w 1930. Przez większą część dzieciństwa był znany jako Colin Thirkell - było to nazwisko drugiego męża matki, potem używał nazwiska ojca McInnes, które ostatecznie zmienił na MacInnes.

Pracował w Brukseli od 1930 do 1935, potem studiował malarstwo w Londynie w London Polytechnic i w School of Drawing and Painting w Euston Road.

Służył w brytyjskim korpusie wywiadowczym podczas II wojny światowej i pracował w okupowanych Niemczech po dniu zwycięstwa. Napisał swą pierwszą powieść "To The Victors The Spoils". Po powrocie do Anglii pracował dla BBC Radio do czasu, gdy zaczął zarabiać na życie pisaniem.

Jest autorem książek przedstawiających londyńską młodzież i kulturę czarnych imigrantów w latach 50-tych, zwłaszcza w powieściach "City of Spades" (1957) i "Absolute Beginners" (Zupełnie początkujący) (1959) oraz "Mr. Love and Justice" (1960). Akcja wielu z jego książek rozgrywa się w Notting Hill w Londynie, wtedy biednej i zróżnicowanej etnicznie dzielnicy, domu wielu nowych imigrantów i uczestników zamieszek na tle rasowym w 1958. Otwarcie biseksualny pisał o takich tematach, jak miejska nędza, kwestiach rasowych, biseksualności, narkotykach, anarchii i dekadencji.

"Mr. Love and Justice" przedstawia dwóch bohaterów: Franka Love'a i Edwarda Justice w późnych latach 50-tych w Londynie. Mr. Love jest nowicjuszem alfonsem (pimp); Mr. Justice jest gliną nowo przeniesionym do oddziału cywilnego w Vice Squad. Stopniowo ich ścieżki się przecinają. Tytuł powieści został wykorzystany w 2008 jako tytuł płyty Billy'ego Bragga. Nazwa poprzedniego albumu Bragga "England, Half English" została również zaczerpnięta z książki MacInnesa.

Powieść "Absolute Beginners" została sfilmowana w 1986 przez Juliena Temple, w filmie "Absolutni debiutanci" główne role zagrali David Bowie, Patsy Kensit i Sade. W 2007 odbyła się premiera teatralna adaptacji pióra Roya Williamsa w Lyric Theatre w Hammersmith w Londynie.

MacInnes wystąpił jako jedna z postaci w "Tainted Love", powieści Stewarta Home'a (kontrkultura lat 60-tych i 70-tych).

źródło opisu: tłumaczenie własne na podstawie Wikipedii

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Zupełnie początkujący
Zupełnie początkujący
Colin MacInnes

7 (1 ocen i 0 opinii)
Zupełnie początkujący
Zupełnie początkujący to napisana z pasją, humorem ale i cynizmem opowieść o angielskich nastolatkach. Książka powstała na przełomie lat 50. i 60. i stanowi wierny obraz życia młodych ludzi mieszkając...
czytelników: 20 | opinie: 0 | ocena: 7 (1 głos)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
1
19
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (1)

zgłoś błąd zgłoś błąd