Nasza strona internetowa wykorzystuje cookies (pol.: ciasteczka)

W celu sprawnego i szybkiego działania serwisu, zapewnienia wygody podczas jego przeglądania, dostosowywania funkcjonalności do indywidualnych potrzeb użytkowników, a także w celach statystycznych oraz reklamowych, używamy informacji zapisanych za pomocą cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Karl Schroeder

KARL SCHROEDER to pisarz science fiction urodzony w Kanadzie w 1962 roku. Do tej pory (stan na czerwiec 2011) autor może poszczycić się 9. powieściami (dziesiąta w przygotowaniu) oraz szeregiem opow... KARL SCHROEDER to pisarz science fiction urodzony w Kanadzie w 1962 roku. Do tej pory (stan na czerwiec 2011) autor może poszczycić się 9. powieściami (dziesiąta w przygotowaniu) oraz szeregiem opowiadań.

Cykl Virga, rozpoczęty wydanym w 2006 roku Sun of Suns, to druga z kolei seria książek tego pisarza. Autor chwalony był za stworzony w nim świat przez takie tuzy literatury jak Peter Watts czy Larry Niven.

Schroeder mieszka obecnie w Toronto, gdzie pracuje nad ostatnią częścią cyklu virgańskiego o roboczym tytule Ashes of Candesce.

źródło opisu: http://arsmachina.pl/autors/16

źródło zdjęcia: http://arsmachina.pl/autors/16

pokaż więcej
Data urodzenia:
4 września 1962

Płeć:
mężczyzna

Miejsce urodzenia:
Brandon, Manitoba, Canada

Oficjalna strona:
Przejdź do strony www

Tematyka:
science fiction

Dodany przez:
Karodziejka

Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Słońce Słońc
Słońce Słońc
Karl Schroeder

6,71 (83 ocen i 19 opinii)
Słońce Słońc Cykl: Virga (tom 1)
Jest odległa przyszłość. Świat znany pod nazwą Virga to fulerenowy balon o średnicy trzech tysięcy mil, wypełniony powietrzem, wodą oraz dryfującymi kawałkami skał. Ludzie żyjący w jego wnętrzu zmusze...
czytelników: 276 | opinie: 19 | ocena: 6,71 (83 głosy)
Ventus
Ventus
Karl Schroeder

0 (0 ocen i 0 opinii)
Ventus
Ventus is a large-scale hard SF adventure novel in the tradition of Larry Niven, Vernor Vinge, and Arthur C. Clarke. Karl Schroeder, a physicist and writer, is a winner of Canada's Aurora Award. His...
czytelników: 6 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

2
128
190
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (6)

Czytelnicy (128)

zgłoś błąd zgłoś błąd