Karl Schroeder

KARL SCHROEDER to pisarz science fiction urodzony w Kanadzie w 1962 roku. Do tej pory (stan na czerwiec 2011) autor może poszczycić się 9. powieściami (dziesiąta w przygotowaniu) oraz szeregiem opow... KARL SCHROEDER to pisarz science fiction urodzony w Kanadzie w 1962 roku. Do tej pory (stan na czerwiec 2011) autor może poszczycić się 9. powieściami (dziesiąta w przygotowaniu) oraz szeregiem opowiadań.

Cykl Virga, rozpoczęty wydanym w 2006 roku Sun of Suns, to druga z kolei seria książek tego pisarza. Autor chwalony był za stworzony w nim świat przez takie tuzy literatury jak Peter Watts czy Larry Niven.

Schroeder mieszka obecnie w Toronto, gdzie pracuje nad ostatnią częścią cyklu virgańskiego o roboczym tytule Ashes of Candesce.

źródło opisu: http://arsmachina.pl/autors/16

źródło zdjęcia: http://arsmachina.pl/autors/16

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Hieroglyph: Stories and Visions for a Better Future
Hieroglyph: Stories and Visions for a Better Future
Kathleen Ann Goonan, Neal Stephenson, Gregory Benford, David Brin, Bruce Sterling, Rudy Rucker, Cory Doctorow, Lawrence M. Krauss, Geoffrey A. Landis, Elizabeth Bear, Karl Schroeder, James L. Cambias, Madeline Ashby, Charlie Jane Anders

0 (0 ocen i 0 opinii)
Hieroglyph: Stories and Visions for a Better Future
Inspired by New York Times bestselling author Neal Stephenson, an anthology of stories, set in the near future, from some of today’s leading writers, thinkers, and visionaries that reignites the i...
czytelników: 1 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)
Słońce Słońc
Słońce Słońc
Karl Schroeder

6,73 (86 ocen i 20 opinii)
Słońce Słońc Cykl: Virga (tom 1)
Jest odległa przyszłość. Świat znany pod nazwą Virga to fulerenowy balon o średnicy trzech tysięcy mil, wypełniony powietrzem, wodą oraz dryfującymi kawałkami skał. Ludzie żyjący w jego wnętrzu zmusze...
czytelników: 283 | opinie: 20 | ocena: 6,73 (86 głosów)
Ventus
Ventus
Karl Schroeder

0 (0 ocen i 0 opinii)
Ventus
Ventus is a large-scale hard SF adventure novel in the tradition of Larry Niven, Vernor Vinge, and Arthur C. Clarke. Karl Schroeder, a physicist and writer, is a winner of Canada's Aurora Award. His...
czytelników: 7 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

3
135
193
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (6)

Czytelnicy (135)

zgłoś błąd zgłoś błąd