Catherine Asaro

Od dziecka uczyła się baletu i gry na fortepianie. Rodzice - naukowiec i literatka - z wielką troską podeszli do kwestii jej wykształcenia. W efekcie, po licencjacie z chemii, który zdobyła z najwyż... Od dziecka uczyła się baletu i gry na fortepianie. Rodzice - naukowiec i literatka - z wielką troską podeszli do kwestii jej wykształcenia. W efekcie, po licencjacie z chemii, który zdobyła z najwyższą możliwą do zdobycia lokatą, obroniła magisterium z fizyki na kalifornijskim UCLA, a później doktorat na Uniwersytecie Harvarda. Uczy matematyki, fizyki oraz chemii - skutecznie i z sukcesami - jej uczniowie zdobywają laury w konkursach nie tylko na szczeblu stanowym, ale i federalnym.
Jest wielką działaczką amerykańskiego fandomu. W latach 2003-2005 była prezydentem Science Fiction and Fantasy Writers of America. Prywatnie, żona dr. Johna Kendalla Cannizzo, astrofizyka NASA. Razem wychowują córkę - matematyczkę i tancerkę.
Bestsellerowa SF, Saga of the Skolian Empire, to najsłynniejsza seria, która wyszła spod ręki Catheriny (a pisała także utwory fantasy). W 2001 r. kolejny tom cyklu, czyli The Quantum Rose zdobył nagrodę Nebula za najlepszą powieść. Nowela The Space - Time Pool przyniosła pisarce kolejną Nebulę (2008 r). Także inne jej utwory były nagradzane m.in. Sapphire Award i Prism Award, a także nominowane do Hugo i Nebuli.

źródło opisu: www.fabrykaslow.com.pl

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Irresistible Forces
Irresistible Forces
Jo Beverley, Mary Jo Putney, Lois McMaster Bujold, Catherine Asaro

0 (0 ocen i 0 opinii)
Irresistible Forces
New York Times bestselling authors Mary Jo Putney, Jo Beverley, and Lois McMaster Bujold join forces with award-winning authors Catherine Asaro, Jennifer Roberson, and Deb Stover in this all-new...
czytelników: 5 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)
Wielka inwersja
Wielka inwersja
Catherine Asaro

6,13 (85 ocen i 15 opinii)
Wielka inwersja
Jestem czymś więcej niż tylko Twoją śmiercią. Jestem Jugernautem. Jestem żywą bronią. Sztuka wojenna osiągnęła poziom wykluczający udział ludzi w bitwach. Superinteligentne statki nie dają pilotom na...
czytelników: 250 | opinie: 15 | ocena: 6,13 (85 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

2
113
134
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (1)

Czytelnicy (113)

zgłoś błąd zgłoś błąd