Florence Atwater

(Florence Hasseltine (Carroll) Atwater)

Urodziła się jako córka Mary Josephine ("Minnie") Delany, a byłej pianistki koncertowej w Philadelphia Conservatory i Jamesa Carrolla, filadelfijskiego wydawcy. Jako Florence Carroll uzyskała dyplom... Urodziła się jako córka Mary Josephine ("Minnie") Delany, a byłej pianistki koncertowej w Philadelphia Conservatory i Jamesa Carrolla, filadelfijskiego wydawcy. Jako Florence Carroll uzyskała dyplom z literatury francuskiej na University of Chicago (1920) gdzie była współredaktorem The Chicago Literary Monthly i studentką Richarda Atwatera. Pobrali się w 1921 i mieli dwoje dzieci: Doris (1922-2000) i Carroll (ur.1925).
PO udarze męża w 1934, Florence Atwater zaczęła uczyć w szkołąch średnich j. francuskiego, angielskiego i łaciny oraz pisać dla "The New Yorker", "Woman's Home Companion" i "The Atlantic". Przedstawiła oryginalną wersję książki męża "Pan Popper i jego pingwiny" dwóm wydawcom, ale książka nie spotkała się z zainteresowaniem. Zmieniła zatem niektóre fragmenty książki a zmieniona wersja została zaakecptowana i wydana przez Little Brown w 1938r. i okazała się wielkim sukcesem. "Pan Popper i jego pingwiny" wygrały Newbery Honor Award w 1939 oraz Lewis Carroll Shelf Award w 1958. Zostały przełożone na wiele języków i są do tej pory publikowane bez przerwy. Latem 2011r. zostały zekranizowane.

źródło opisu: tłumaczenie własne na podstwie Wikipedii

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Pan Popper i jego pingwiny
Pan Popper i jego pingwiny
Richard Atwater, Zbigniew Lengren, Florence Atwater

6,96 (97 ocen i 13 opinii)
Pan Popper i jego pingwiny Seria: Mistrzowie Ilustracji
- Ani to sowa, ani gęś! - Oczywiście, że nie - odrzekł pan Popper, dotykając w ukłonie świątecznego kapelusza. - To pingwin z Antarktyki. - Jak, jak z anta... z antykwariatu? - Nic podobnego - objaśn...
czytelników: 209 | opinie: 13 | ocena: 6,96 (97 głosów) | inne wydania: 1

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
142
64
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (142)

Powiązane treści
100 książek dla dzieci, które trzeba przeczytać raz w życiu (wg Amazona)

Po liście 100 książek, które musisz przeczytać raz w życiu, Amazon przygotował kolejną listę. Tym razem znalazły się na niej książki dla dzieci, choć adresatami listy mogą być także dorośli, którzy chcieliby nadrobić ewentualne zaległości z dzieciństwa.


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd