Adam Durak

Ksiadz Adam Durak urodził sie 6 sierpnia 1949 r. w Wyrzysku. Po ukonczeniu w 1967 r. Liceum Ogólnokształcacego w Pile wstapił do salezjanskiego nowicjatu w Kutnie. Studia filozoficzno-teologiczne odb... Ksiadz Adam Durak urodził sie 6 sierpnia 1949 r. w Wyrzysku. Po ukonczeniu w 1967 r. Liceum Ogólnokształcacego w Pile wstapił do salezjanskiego nowicjatu w Kutnie. Studia filozoficzno-teologiczne odbył w Wyższym Seminarium Duchownym Towarzystwa Salezjanskiego (WSD TS) w Czerwinsku i Lądzie.
W 1975 r. otrzymał swiecenia kapłanskie w Rzymie z rak Ojca Swietego Pawła VI.
W latach 1975–1977 był wikariuszem parafialnym we Fromborku. W 1977 r. wyjechał na studia do Rzymu, gdzie w Papieskim Instytucie Liturgicznym „San Anselmo” zdobył licencjat z liturgiki (1980), a nastepnie doktorat z teologii dogmatycznej na Wydziale Teologicznym Papieskiego Uniwersytetu sw. Urbana (1982). Od 1982 r. był wykładowca liturgiki w Ladzie. W latach 1982–1987 był katecheta w WSD TS w Ladzie, a przez rok pełnił tam funkcje wikariusza dyrektora.
Od 1988 r. nale8ał do wspólnoty salezjanskiej w Łomiankach. Podjał wykłady z liturgiki w Akademii Teologii Katolickiej (ATK). Habilitował sie na Wydziale Teologicznym ATK, otrzymujac stopien doktora habilitowanego nauk teologicznych
w zakresie teologii liturgii (1992). W latach 1992–1995 pracował w ATK i pełnił jednoczesnie funkcje wikariusza inspektora Salezjanskiej Prowincji sw. Wojciecha z siedziba w Pile. W 1999 r. otrzymał tytuł naukowy profesora nauk teologicznych. Przez trzy kadencje sprawował funkcje prodziekana Wydziału Teologicznego ATK, a pózniej UKSW. W 2000 r. przyjał posługe przełożonego domu zakonnego w Łomiankach. Zmarł 24 czerwca 2005 r.
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
O Mszy świętej dla Ciebie
O Mszy świętej dla Ciebie
Adam Durak

7 (1 ocen i 0 opinii)
O Mszy świętej dla Ciebie
Autor:
Oby stronice tej książki dopomogły wszystkim Czytelnikom lepiej przeżywać wielkie bogactwo liturgii Mszy Świętej i zrozumieć prawdę, że dopiero wtedy, gdy ustawimy Mszę Św. w sercu naszego chrześcijań...
czytelników: 3 | opinie: 0 | ocena: 7 (1 głos)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
2
1
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (2)

zgłoś błąd zgłoś błąd