Irena Conti di Mauro

Z zawodu dziennikarz, autorka książek poetyckich, reportaży literackich i opowiadań, tłumaczka poezji. W jej przekładzie i wyborze ukazały się we Włoszech dwie antologie polskiej poezji współczesnej,... Z zawodu dziennikarz, autorka książek poetyckich, reportaży literackich i opowiadań, tłumaczka poezji. W jej przekładzie i wyborze ukazały się we Włoszech dwie antologie polskiej poezji współczesnej, polski zeszyt poetycki i pojedyncze tomiki poezji i prozy Jarosława Iwaszkiewicza i Stanisława Grochowiaka. Za swoją twórczość i za działalność w dziedzinie zbliżenia kultur polskiej i włoskiej uhonorowana została wieloma nagrodami i wyróżnieniami, między innymi:
we Włoszech - złotym medalem Amnesty International przy Nagrodzie Literackiej im. Luigi Russo, Nagrodą Poezji i Krytyki miasta Tagliacozzo, główną nagrodą na XV Biennale di Poesia Ascendista w Messynie, Międzynarodową Nagrodą Poetycką im. Elio Vittorini;
w Polsce - odznaką Zasłużonego dla Kultury Polskiej, nagrodą ZAiKS-u, nagrodą Międzynarodowego Listopada Poetyckiego w Poznaniu.
Irena Conti jest członkiem Akademii Historii i Literatur Słowiańskich im. Adama Mickiewicza w Bolonii, członkiem honorowym Heraldycznej Akademii Sztuki i Literatury "La Cristalide" w Katanii i członkiem Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu w Warszawie. Jej włoskie wiersze tłumaczono na wiele języków. Nakładem wydawnictwa "Czytelnik" w tomie Ziemia nieobiecana ukazały się jej wiersze polskie. Również "Czytelnik" wydał w 1998 r. zbiór wierszy pt. Cztery pory pieśni nieustającej (tomik ten, noszący podtytuł Wiersze włoskie, ukazał się najpierw w języku włoskim). Autorka otrzymała zań pierwszą Nagrodę Poetycką im. Elio Vittorini na Sycylii w 1997 r. Książka uznana została za najlepszą książkę poetycką roku 1999 podczas XXII Międzynarodowego Listopada Poetyckiego.

źródło zdjęcia: http://www.gazeta.swidnica.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=326&Itemid=94&date=2011-05-01

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Cztery pory pieśni nieustającej. Wiersze włoskie.
Cztery pory pieśni nieustającej. Wiersze włoskie.
Irena Conti di Mauro

7 (2 ocen i 1 opinii)
Cztery pory pieśni nieustającej. Wiersze włoskie.
Dwujęzyczne wydanie wierszy Ireny Conti, przekładu dokonała sama autorka. Tytuł wydania w języku włoskim to "Quattro stagioni del canto che dura...".
czytelników: 4 | opinie: 1 | ocena: 7 (2 głosy)
I tylko miłość
I tylko miłość
Irena Conti di Mauro

0 (0 ocen i 0 opinii)
I tylko miłość
Wiersze Ireny Conti są pokorne, umieją słuchać, nieraz dają się namalować, tak są obrazowe. W jej wierszach odnaleźć można odwagę miłości, która nawet niespełniona do końca nigdy nie jest nieszczęście...
czytelników: 1 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

2
3
2
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (3)

zgłoś błąd zgłoś błąd