Horst Beseler

Horst Beseler jest synem pracownika kolei. Uczęszczał do szkoły podstawowej i gimnazjum. W 1944 roku został wciagnięty do Wermachtu. Wpadł do amerykańskiej niewoli. Od 1945 do 1947 roku pracował jako... Horst Beseler jest synem pracownika kolei. Uczęszczał do szkoły podstawowej i gimnazjum. W 1944 roku został wciagnięty do Wermachtu. Wpadł do amerykańskiej niewoli. Od 1945 do 1947 roku pracował jako technik i operator telefoniczny, od 1947 do 1952 zaś jako dziennikarz w gazecie "Junge Welt" i "Neues Deutschland". Od 1952 pracuje już wyłącznie jako niezależny pisarz.
Horst Beseler jest autorem powieści, opowiadań, felietonów i scenariuszy. Napisał serię książek dla dzieci i młodzieży, a jego powieść "Käuzchenkuhle" była jedną z najbardziej udanych książek młodzieży z niemieckiej literatury Wschodu.

Otrzymał następujące nagrody: w 1957 Nagrode Theodora Fontane powiatu Poczdam, w 1966 Erich Weinert-medal, w 1973 r. Nagrodę Fritza Reutera, w 1978 r. Patriotyczny Orderu Zasługi w brązie.

źródło opisu: http://de.wikipedia.org/wiki/Horst_Beseler

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
W ogrodzie królowej
W ogrodzie królowej
Horst Beseler

6,5 (2 ocen i 0 opinii)
W ogrodzie królowej
Autor:
Seria: Biblioteka Powszechna
Akcja utworu toczy się w niemieckim środowisku wojskowym, w jednostce sanitarnej, we Francji w przededniu zakończenia drugiej wojny światowej. Poprzez wstrząsającą, niemal sensacyjną fabułę, opartą na...
czytelników: 11 | opinie: 0 | ocena: 6,5 (2 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
4
6
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (4)

zgłoś błąd zgłoś błąd