Mariella Mehr

Mariella Mehr urodziła się w 1947 roku w Zurychu jako "dziecko Jeniszów, należących do Romów, potocznie nazywanych Cyganami". Jej matka była jednym z pierwszych 619 dzieci zabranych rodzicom w ramac... Mariella Mehr urodziła się w 1947 roku w Zurychu jako "dziecko Jeniszów, należących do Romów, potocznie nazywanych Cyganami". Jej matka była jednym z pierwszych 619 dzieci zabranych rodzicom w ramach akcji "cywilizowania koczowników". Syn Marielli Mehr był w roku 1967 jednym z ostatnich. Sama Mehr, odebrana matce tuż po urodzeniu, pierwsze miesiące życia spędziła w szpitalu dla psychicznie upośledzonych niemowląt w Zurychu. Potem następują pobyty w sierocińcach, rodzinach zastępczych, zakładach poprawczych, szpitalach. Wspomnienia z tego czasu to samotność, przemoc, elektrowstrząsy, strach, wielokrotne gwałty. Do szóstego roku życia Mariella Mehr pogrążona była w milczeniu, które lekarze próbowali przełamać m.in. przez wielogodzinne przetrzymywanie w wannie z zimną wodą.
W roku 1997, kiedy w Szwajcarii trwa nerwowa debata o nazistowskim złocie i roli Szwajcarii podczas II wojny światowej, Mehr zostaje brutalnie napadnięta i wraz z mężem wyjeżdża do Toskanii, gdzie mieszka do dziś.
Autobiograficzna powieść "Epoka kamienna" (1981) to przełom w jej życiu, oznaczający koniec milczenia. Od tej pory Mehr pisze i publikuje wiersze, sztuki teatralne oraz powieści.

źródło opisu: wydawca

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Oskarżona
Oskarżona
Mariella Mehr

6,51 (41 ocen i 6 opinii)
Oskarżona
Autor:
Seria: Proza Świata
"Oskarżona" to historia morderczyni i podpalaczki Kari Selb opowiedziana jej własnymi słowami w przejmującym grozą monologu, w którym - by udowodnić swą poczytalność - Kari odkrywa dawno wyp...
czytelników: 116 | opinie: 6 | ocena: 6,51 (41 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
47
68
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (47)

zgłoś błąd zgłoś błąd