Jeffrey Tayler

Autor książek reporterskich, reporter, podróżnik, znawca Rosji, w której mieszka od 1993 roku. W latach 1988–1993 był członkiem Korpusu Pokoju. Początkowo służył w Marakeszu, w 1992 r. - w Warszawie,... Autor książek reporterskich, reporter, podróżnik, znawca Rosji, w której mieszka od 1993 roku.

W latach 1988–1993 był członkiem Korpusu Pokoju. Początkowo służył w Marakeszu, w 1992 r. - w Warszawie, potem w Uzbekistanie. Osiadł w Rosji, ożenił się z Rosjanką i poświęcił się pisaniu książek podróżniczych oraz reportaży. Obecnie moskiewski korespondent pisma „The Atlantic Monthly”, współpracownik „Condé Nast Traveler”, „Harper’s Magazine”, „National Geographic”, „Smithsonian Magazine”, Salon.com, „Men’s Journal”, „Spin Magazine” i „Marie Claire”. Komentator rosyjskiej sekcji BBC. Przemawiał na forum wielu znamienitych instytucji, w tym m.in.: The Council on Foreign Affairs, The Chicago Council on Global Affairs, The Explorers Club w Nowym Jorku i The Council of World Affairs w Waszyngtonie. Gościnnie prowadzi warsztaty literackie w Paris American Academy. Jest poliglotą – zna biegle rosyjski, arabski, francuski i nowożytną grekę, włada także hiszpańskim i tureckim.

Dotąd napisał sześć książek non-fiction. Jego debiutem literackim była "Siberian Dawn. A Journey Across the New Russia" wydana w 1997. To pierwsza z trzech publikacji, w których opisał rejony Euroazji, a przede wszystkim Rosji. Pozostałe dwie to "River of No Reprieve: Descending Siberia’s Waterway of Exile, Death, and Destiny" (2007) oraz "Mordercy w mauzoleach. Między Moskwą a Pekinem" (opublikowana w Polsce przez wydawnictwo Carta Blanca w 2011 r.). Największe uznanie zdobyła książka pt. "Facing the Congo" (2001), pełna wstrząsających obserwacji relacja z podróży wzdłuż Kongo, która została nominowana do Nagrody Pulitzera. Wyprawy w rejon czarnej Afryki stały się tematem jego kolejnych publikacji: "Angry Wind: Through Muslim Black Africa by Truck, Bus, Boat And Camel" (2005) oraz "Glory in a Camel’s Eye" (2005). Książki Taylera zostały przetłumaczone na hiszpański, włoski, duński, polski i estoński.

Nagrody i wyróżnienia:
Nominacja do Nagrody Pulitzera za "Facing the Congo".
Tytuł Notable Travel Book of the Year 2000 dla "Facing the Congo" przyznany przez „New York Timesa”.
"Facing the Congo" uznana za jedną z najlepszych książek podróżniczych wszech czasów przez Travel Channel’s Worldhum.com.

źródło opisu: pl.wikipedia.org

źródło zdjęcia: pl.wikipedia.org

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Mordercy w Mauzoleach: Między Moskwą a Pekinem
Mordercy w Mauzoleach: Między Moskwą a Pekinem
Jeffrey Tayler

6,66 (91 ocen i 14 opinii)
Mordercy w Mauzoleach: Między Moskwą a Pekinem Seria: Bieguny
Subiektywna, kontrowersyjna relacja z podróży po Rosji, Azji Centralnej i Chinach. Autor – Amerykanin mieszkający na stałe w Rosji – przemierzając region, wzorem najlepszych reporterów stara się s...
czytelników: 301 | opinie: 14 | ocena: 6,66 (91 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
106
193
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (1)

Czytelnicy (106)

Cytaty tego autora (13)
lista cytatów dodaj cytat
zgłoś błąd zgłoś błąd