Bożenna Mann

Bożenna Barbara Mann urodziła się 23 września 1951 roku w Łodzi w rodzinie Strąkowskich, która zapisuje się na kartach polskiej historii już od XVI wieku. Do 10 grudnia 1981 roku była pracownikiem Uni... Bożenna Barbara Mann urodziła się 23 września 1951 roku w Łodzi w rodzinie Strąkowskich, która zapisuje się na kartach polskiej historii już od XVI wieku. Do 10 grudnia 1981 roku była pracownikiem Uniwersytetu Łódzkiego. Na dwa dni przed wprowadzeniem w Polsce stanu wojennego wyjechała do Kolonii.

Od zawsze jej pasją było, i pozostało do dzisiaj, wyszukiwanie nowych przysmaków i przystosowywanie ich do własnych potrzeb. Z tej pasji kulinarnej powstała książka Pasja pokoleń – 100 lat kuchni rodziny Mannów, która mówi o zwyczajach i zmianach kulinarnych w rodzinie, a także prezentuje ponad 250 przepisów: przystawek, zup, dań głównych i deserów. Wielką zaletą tej książki jest bogactwo i różnorodność lekkich dań wegetariańskich, rybnych i mięsnych.

W 2007 roku czasopismo „Kuchnia” opublikowała jej artykuł z serii „Kuchnia sąsiada” pod tytułem „Pojednanie przez kuchnię”, którego tematem były tradycyjne przepisy kuchni niemieckiej. Zawodowo Bożenna Mann od ponad dwudziestu lat jest pracownikiem Uniwersytetu w Kolonii, jednocześnie z dużym zaangażowanien zajmuje się pracą społeczną.

źródło zdjęcia: http://www.muza.com.pl/?module=okladki&id=11366

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Pasja pokoleń. 100 lat kuchni rodziny Mannów
Pasja pokoleń. 100 lat kuchni rodziny Mannów
Bożenna Mann

6,75 (4 ocen i 1 opinii)
Pasja pokoleń. 100 lat kuchni rodziny Mannów
Autor:
Pasja pokoleń - 100 lat kuchni rodziny Mannów to książka autorstwa Bożenny Barbary Mann. Oprócz przepisów na dania sprzed 100 lat, przekazywanych w rodzinie Mannów z pokolenia na pokolenie, znalazły s...
czytelników: 12 | opinie: 1 | ocena: 6,75 (4 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
6
6
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (6)

zgłoś błąd zgłoś błąd