Regina Doman

Regina Doman - amerykańska powieściopisarka, urodzona w 1970 roku w Pensylwanii. W 1988 roku ukończyła katolicką szkołę średnią, Koinonia Academy of Warren w New Jersey. Ponieważ chciała zostać scenar... Regina Doman - amerykańska powieściopisarka, urodzona w 1970 roku w Pensylwanii. W 1988 roku ukończyła katolicką szkołę średnią, Koinonia Academy of Warren w New Jersey. Ponieważ chciała zostać scenarzystką, wstąpiła na Franciszkański Uniwersytet w Steubenville, w Ohio, który ukończyła w 1992, zdobywając tytuł licencjata w dziedzinie komunikacji, ze specjalnością: produkcja telewizyjna. Jako kierunek pomocniczy wybrała sztuki teatralne. Po zakończeniu studiów zamieszkała w Nowym Jorku, gdzie w latach 1992-1994 pracowała jako asystentka redaktora naczelnego katolickiego magazynu Lay Witness. W tym czasie pisała też felietony i artykuły do innych czasopism, tworzyła m.in. historyjki obrazkowe dla YOU! Magazine. W 1994 roku wyszła za mąż. W 1997 r. wydała swoją pierwszą powieść, pt. "Białośnieżka i Różyczka": współczesna baśń, która została wznowiona w 2002 r. pod obecnym tytułem "Cień Niedźwiedzia". Jej kontynuacją są dwie następne powieści: Czarna jak noc i Obudzić Rose. Jej książka pt. "Anioł w wodach" osiągnęła nakład 100 000 egzemplarzy. Wśród autorów, na których wzoruje się Regina Doman w swojej twórczości, wymienia G.K. Chestertona oraz C.S. Lewisa.

Sama Regina tak opowiada o sobie:
Urodziłam się w 1970 roku jako córka weterana wojny w Wietnamie i matematyczki. Moja mama jest silną, logicznie myślącą intelektualistką, ojciec natomiast jest człowiekiem bardziej praktycznym, łatwo okazującym współczucie. Oboje mieli na mnie i na dziewięcioro moich braci i sióstr ogromny wpływ.
Życie w naszej wielkiej rodzinie było często nieuporządkowane i chaotyczne. Każde z nas, dzieci, miało bowiem dość silną osobowość. Byli wśród nas sami wodzowie i żadnego szeregowego Indianina. Ale dzięki temu nasze życie było ciekawe i radosne. Większość mojego rodzeństwa zajmuje się obecnie muzyką. Oprócz mnie. Od najwcześniejszych lat kochałam książki. Wymyślałam też własne opowieści i pisałam sztuki teatralne dla mojego rodzeństwa, w których każdy z nich miał swoją rolę.
Od zawsze w swoim życiu byłam przekonana do dwóch rzeczy: że chcę wyjść za mąż i że moim przeznaczeniem jest pisanie książek.
Zaczęłam je pisać w szkole średniej, ale pierwsze swoje literackie sukcesy osiągnęłam dopiero po ukończeniu studiów. Mniej więcej w tym samym czasie, kiedy kończyłam pisanie mojej pierwszej powieści: Białośnieżka i Różyczka (która obecnie nosi tytuł Cień Niedźwiedzia) poznałam mojego męża Andrew, który bardzo wspierał mnie, kiedy przygotowywałam ją do wydania. Do dziś Andrew jest moim najlepszym przyjacielem i towarzyszem. Mamy siedmioro dzieci.
Oprócz powieści napisałam operę, serię komiksów, kilka książeczek z obrazkami oraz program nauczania teologii dla maluchów. Niektóre z nich ukazały się drukiem. [...] Z wszystkiego, co w życiu robię, najwięcej radości daje mi czas, który spędzam z ludźmi, zwłaszcza z moją rodziną i z dziećmi, a także moje pisanie - te dwie rzeczy są moim sposobem na poznawanie Boga. Mam nadzieję robić je tak długo, jak tylko będę w stanie.

źródło opisu: http://www.webook.pl/autor-Regina_Doman.html

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Cień Niedźwiedzia
Cień Niedźwiedzia
Regina Doman

6,59 (69 ocen i 9 opinii)
Cień Niedźwiedzia
Autor:
Pierwsza z trzech powieści Reginy Doman, które ukażą się nakładem Księgarni św. Jacka. Akcja powieści dzieje się w Nowym Jorku. Na progu spokojnego domu dwóch sióstr, Blanche i Rose, oraz ich matk...
czytelników: 153 | opinie: 9 | ocena: 6,59 (69 głosów)
Czarna jak noc
Czarna jak noc
Regina Doman

7,55 (20 ocen i 2 opinii)
Czarna jak noc
Autor:
Druga z trzech powieści Reginy Doman, której głównymi bohaterami są Blanche i Bear. Jak się okazuje, pierwsza część powieści tylko pozornie zakończyła się baśniowym happy endem „żyli długo i szczęśliw...
czytelników: 69 | opinie: 2 | ocena: 7,55 (20 głosów)
Obudzić Rose
Obudzić Rose
Regina Doman

8,06 (18 ocen i 5 opinii)
Obudzić Rose
Autor:
Rose wyjeżdża z Nowego Jorku, rozpoczyna naukę w college'u. Próbując rozwikłać pewne tajemnicze fakty z przeszłości jej rodziny, popada w kłopoty, które prowadzą do tragicznego wypadku. Fish z pomocą...
czytelników: 114 | opinie: 5 | ocena: 8,06 (18 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

3
93
187
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (7)

Czytelnicy (93)

Cytaty tego autora (1)
lista cytatów dodaj cytat
zgłoś błąd zgłoś błąd