Anna Rogalanka

Polska historyk związana z Wielkopolską, a zwłaszcza z Ostrowem Wlk. (honorowa obywatelka miasta od 1996r) Skończyła studia na Wyższym Katolickim Studium Społecznym w Poznaniu, oraz studia histor... Polska historyk związana z Wielkopolską, a zwłaszcza z Ostrowem Wlk. (honorowa obywatelka miasta od 1996r)
Skończyła studia na Wyższym Katolickim Studium Społecznym w Poznaniu, oraz studia historyczne na Uniwersytecie Poznańskim.
W okresie od listopada 1939 roku do sierpnia 1944 roku tzn. do czasu wywiezienia na przymusowe roboty, prowadzi cztery komplety( 2 licealne i 2 gimnazjalne) ucząc języka polskiego, historii, nauki o Polsce współczesnej oraz religii. Od 1961 roku do przejścia na emeryturę. W 1979 roku pracuje w Instytucie Historii Kultury Materialnej PAN. Od lat 80-tych koncentruje się na źródłach kartograficznych do dziejów Ostrowa Wielkopolskiego. Szczególnie zajmuje się pracą nad kartografią miejską.
Publikacje: "Poznań" (praca zbiorowa, 1957 i 1968, Wydawnictwo Poznańskie), "O układzie i wielkości parcel w średniowiecznym Poznaniu, w: Początki i rozwój Starego Miasta" (1976), "Sztuka regionu ostrowskiego. Wybrane zabytki i problemy, Ostrów Wielkopolski - dzieje miasta i regionu" (1990), "Źródła kartograficzne do dziejów Poznania" (z Teresą Ruszczyńską, katalog), "Początki i rozwój Starego Miasta w Poznaniu" (praca zbiorowa)

źródło opisu: http://www.ostrow-wielkopolski.um.gov.pl/cache/18/1652/1806/2298/2308/_2011/01/10_/25189.html

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Dzieje Poznania T. 1 księga 1
Dzieje Poznania T. 1 księga 1
Marian Marek Drozdowski, Jerzy Topolski, Antoni Gąsiorowski, Jacek Wiesiołowski, Teresa Jakimowicz, Anna Rogalanka, Alicja Karłowska-Kamzowa, Stanisław Nawrocki, Andrzej Wędzki, Zdzisław Kaczmarczyk, Witold Maisel, Brygida Kürbis, Jan Żak, Zofia Kulejewska, Stefan Abt, Maria Danuta Łabędzka-Topolska

0 (0 ocen i 0 opinii)
czytelników: 7 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)
Poznań
Poznań
Antoni Gąsiorowski, Włodzimierz Łęcki, Henryk Kondziela, Teresa Ruszczyńska, Anna Dobrzycka, Halina Izdeberska, Teresa Jakimowicz, Izabela Jasiecka, Zofia Ostrowska-Kębłowska, Bernard Lisiak, Julian Olejniczak, Marian Olszewski, Antoni Przestalski, Anna Rogalanka, Hanna Ziółkowska

3 (1 ocen i 1 opinii)
czytelników: 3 | opinie: 1 | ocena: 3 (1 głos)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

2
2
7
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (2)

zgłoś błąd zgłoś błąd