Melanie Watt

Mélanie Watt jest kanadyjską pisarką i ilustratorką popularnych i wielokrotnie nagradzanych książek dla dzieci. Jest jeszcze w dużym stopniu dzieckiem, bo urodziła się całkiem niedawno – 20 sierpnia 1... Mélanie Watt jest kanadyjską pisarką i ilustratorką popularnych i wielokrotnie nagradzanych książek dla dzieci. Jest jeszcze w dużym stopniu dzieckiem, bo urodziła się całkiem niedawno – 20 sierpnia 1975 roku w Trois-Rivières.

Swoją pierwszą książkę „Leon the Chameleon” napisała i namalowała jeszcze w czasie studiów na Uniwersytecie w Montrealu. Opublikowała ją w wydawnictwie Kids Can Press, z którym współpracuje do dziś. Obiecujemy zrobić wszystko, nawet stanąc na głowie, żeby zechciała stale współpracować także z nami. Mélanie Watt bezustannie tworzy nowe, fascynujące postaci i opisuje ich przygody po angielsku i francusku, a z językiem polskim jej pomożemy.

Najbardziej znanym bohaterem jej książek jest Wiewiór Wystraszny, o którym autorka mówi, że niejednokrotnie pomagał jej przezwycięzyć własną niepewnośc i lęki oraz nabrać odwagi na zmierzenie się z nieznanym. Faktycznie, znając Wiewióra ze wszystkimi jego fobiami i neurotycznymi zachowaniami, trudno nie spojrzeć na siebie łagodniej.

Całkowitym przeciwieństwem Wiewióra jest pewny siebie Chester, kot-megaloman, który także zyskał sobie wielu wielbicieli wśród czytelników i krytyków. Każdy, kto zna choć jednego prawdziwego kota, z pewnością zajrzy do przygód Chestera – wiek i prestiż zawodowy nie mają tu nic do rzeczy!

źródło opisu: www.elay.media.pl

źródło zdjęcia: www.kidscanpress.com

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Wiewiór Wystraszny
Wiewiór Wystraszny
Melanie Watt

8,67 (3 ocen i 0 opinii)
Wiewiór Wystraszny
Autor:
Wiewiór Wystraszny nie lubi niespodzianek, boi się bakterii, kosmitów, rekinów i w ogóle wszystkiego tego, co zamieszkuje Nieznane. A Nieznane jest wszystko, poza bezpiecznym drzewem, gdzie rytm dnia...
czytelników: 7 | opinie: 0 | ocena: 8,67 (3 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
5
2
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (5)

zgłoś błąd zgłoś błąd