Ewa Jasiewicz

Brytyjska dziennikarka polskiego pochodzenia, córka żołnierza armii Andersa. Redaktorka polskiej edycji miesięcznika „Le Monde Diplomatique". W latach 2003-2004 przez dziewięć miesięcy przebywała w ok... Brytyjska dziennikarka polskiego pochodzenia, córka żołnierza armii Andersa. Redaktorka polskiej edycji miesięcznika „Le Monde Diplomatique". W latach 2003-2004 przez dziewięć miesięcy przebywała w okupowanym Iraku, pracując jako freelancer i aktywistka praw człowieka, pomagała też organizować związki zawodowe w sektorze naftowym. Była jedną z nielicznych zachodnich dziennikarek obecnych w Strefie Gazy podczas jej blokady i operacji Płynny Ołów, przeprowadzonej przez izraelskie wojska na przełomie 2008 i 2009 roku. W 2010 roku uczestniczyła także w międzynarodowej akcji humanitarnej Flotylla Wolności, w której brali udział m.in. laureatka Pokojowej Nagrody Nobla Mairead Corrigan, były zastępca sekretarza generalnego ONZ Dennis Halliday oraz znany pisarz Henning Mankell. Jej reportaże z Iraku i Palestyny drukowały m.in. „The Guardian", „The Daily Telegraph", „The Independent" i „The Observer". Od pięciu lat pracuje jako organizatorka Unite the Union, największych związków zawodowych w Wielkiej Brytanii, zrzeszających głównie polskich pracowników. "Podpalić Gazę" to jej pierwsza książka.

źródło opisu: informacja od wydawcy

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Podpalić Gazę
Podpalić Gazę
Ewa Jasiewicz

5,69 (45 ocen i 9 opinii)
Podpalić Gazę
Autor:
Seria: Terra incognita
To prawdziwy „Raport z oblężonego miasta". Autorka pojechała do Strefy Gazy w grudniu 2008 roku jako koordynatorka Ruchu Wolna Gaza, którego celem było przerwanie ówczesnej blokady Strefy przez w...
czytelników: 169 | opinie: 9 | ocena: 5,69 (45 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
56
111
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (56)

Powiązane treści
Endemity 2017

W dniach 9-15 października odbędzie się kolejna edycja festiwalu literackiego Endemity. W różnych miejscach Poznania odbędą się spotkania z gośćmi ze świata reportażu, dziennikarstwa i literatury. Wśród zaproszonych są między innymi Ewa Jasiewicz, Artur Domosławski i Dionisios Sturis. Tematem przewodnim całego wydarzenia jest Wykluczenie.


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd