Doreen Kimura

Doreen Kimura (ur. 1940) jest psychologiem i neurobiologiem, profesorem Uniwersytetu Simona Frasera w Kanadzie, światowej sławy badaczką zróżnicowania ludzkich zdolności. Przez większą część kariery n... Doreen Kimura (ur. 1940) jest psychologiem i neurobiologiem, profesorem Uniwersytetu Simona Frasera w Kanadzie, światowej sławy badaczką zróżnicowania ludzkich zdolności. Przez większą część kariery naukowej wykładała na Uniwersytecie Zachodniego Ontario w Kanadzie, prowadząc m.in. badania nad hormonalnymi i mózgowymi mechanizmami powstawania różnic między kobietami i mężczyznami. Obok szeroko komentowanej książki Płeć i poznanie (wyd. ang.1999) jest autorką pracyNeuromotor Mechanisms in Human Communication (1993) oraz licznych artykułów naukowych.
W roku 1992 była jednym z założycieli i pierwszym prezesem Towarzystwa Wspierania Wolności Nauki i Badań (Society for Academic Freedom and Scholarship), które zabiega o zachowanie swobody nauczania, wolności wyboru przedmiotu badań oraz publikacji wyników naukowych. "Z powodu politycznej poprawności krzywo patrzy się dzisiaj na badania, które mogą obrazić pewne grupy ludzi, na przykład kobiety albo ludzi otyłych" - twierdzi Kimura. - "Negatywnym zjawiskiem jest także nacisk, jaki kładzie się na pracę zespołową. Oba te trendy zabijają twórczą wolność jednostki. Badania naukowe powinno się prowadzić wyłącznie dla zaspokojenia własnej ciekawości."

źródło opisu: http://www.piw.pl/fragmenty/kimura.htm

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Płeć i poznanie
Płeć i poznanie
Doreen Kimura

6,71 (14 ocen i 2 opinii)
Płeć i poznanie
Autor:
Seria: Biblioteka Myśli Współczesnej
Książka Doreen Kimury, psychologa i neurobiologa z Uniwersytetu Simona Frasera w Kanadzie, jest jedną z najlepszych i najszerzej komentowanych książek na temat różnic poznawczych między kobietami i mę...
czytelników: 65 | opinie: 2 | ocena: 6,71 (14 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
22
43
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (1)

Czytelnicy (22)

zgłoś błąd zgłoś błąd