Anatole Broyard

Amerykański krytyk literacki i pisarz, stały współpracownik dziennika "The New York Times". Jego dwie autobiograficzne książki "Intoxicated by My Illness" oraz "Kafka Was the Rage: A Greenwich Villa... Amerykański krytyk literacki i pisarz, stały współpracownik dziennika "The New York Times". Jego dwie autobiograficzne książki "Intoxicated by My Illness" oraz "Kafka Was the Rage: A Greenwich Village Memoir" zostały opublikowane po jego śmierci. Urodził się w 1920 roku w kreolskiej rodzinie z Luizjany, dorastał w Nowym Orleanie. Przez większą część życia odcinał się jednak od swoich korzeni, czym naraził się na zarzut "zdrady rasy", "próby podszywania się pod białego" i nieangażowania w ruch na rzecz równouprawnienia Afroamerykanów. Zdaniem niektórych był pierwowzorem postaci Colemana Silka z "Ludzkiej skazy" Philipa Rotha. Jego córka, Bliss Broyard, napisała po śmierci ojca tom wspomnień pt. "One Drop. My Fathers’s Life" rozliczający się z rodzinnych tajemnic. Anatole Broyard zmarł w 1990 roku na raka prostaty.

źródło opisu: informacja wydawcy

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Upojony chorobą. Zapiski o życiu i śmierci
Upojony chorobą. Zapiski o życiu i śmierci
Anatole Broyard

6,32 (19 ocen i 3 opinii)
Upojony chorobą. Zapiski o życiu i śmierci Seria: Przez Rzekę
Przez czternaście miesięcy, od momentu zdiagnozowania choroby aż do śmierci, Anatole Broyard prowadził dziennik, którego fragmenty wraz z wcześniejszym, również autobiograficznym szkicem "Co powi...
czytelników: 74 | opinie: 3 | ocena: 6,32 (19 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
27
46
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (27)

Powiązane treści
Philip Roth składa skargę do Wikipedii

Amerykański pisarz, Philip Roth, wielokrotnie wymieniany wśród kandydatów do literackiej Nagrody Nobla, napisał list otwarty do Wikipedii z prośbą o zmienienie opisu jego książki, gdyż jest on niezgodny z prawdą.


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd