Han Musuk

Znany również jako: Musuk Han
Han Musuk (한무숙(韓戊淑)) - koreańska powieściopisarka, eseistka autorka dramatów. Urodziła się w Seulu, jako córka Han Seongmyonga i Chang Sungmyong. Skończyła żeńskie liceum w Pusanie. Początkowo studi... Han Musuk (한무숙(韓戊淑)) - koreańska powieściopisarka, eseistka autorka dramatów.

Urodziła się w Seulu, jako córka Han Seongmyonga i Chang Sungmyong. Skończyła żeńskie liceum w Pusanie. Początkowo studiowała sztuki piękne, lecz zmieniła kierunek na literaturę.

Zadebiutowała w 1940 powieścią "Kobieta z latarnią". W 1941 wyszła za mąż za Kim Jin-heunga. Miała pięcioro dzieci. Wydała kolejno powieści: "Strumień historii", "Stopnie światła", "Opowieści z drewnianego domu" i "Poszukując Boga". Otrzymała liczne nagrody literackie m. in. Asia Foundation's Freedom Literature Award oraz Republic of Korea National Literature Award.

Utwory Han Musuk wyróżniają się na tle literatury koreańskiej XX wieku. Kiedy większość autorów poruszała się w kręgach cynicznego pesymizmu, nihilizmu i egzystencjalizmu, Han odwoływała się do poszukiwania szczęścia w życiu, uniwersalnych rozważań na temat miłości i źródła cierpienia specyficznych w kontekście koreańskiej kultury. Szczególnie zwracają uwagę jej interpretacje doświadczeń pokolenia, które uczestniczyło w krótkiej, demokratycznej euforii rewolucji 19-go kwietnia 1960 roku.

Była aktywna w koreańskich kołach literackich. Pełniła również różne funkcje m. in. dyrektora koreańskiego P.E.N. Klubu, Koreańskiego Muzeum Narodowego i Korean Women Writers’ Assembly.
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

0
0
0
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (0)

Lista jest pusta

zgłoś błąd zgłoś błąd