David Jeremiah

Dr David Jeremiah, założyciel radia Turning Point, organizator telewizyjnych kazań i proboszcz Shadow Mountain Community Church, czuł boże powołanie już w bardzo młodym wieku. Urodzony 13tego lutego 1... Dr David Jeremiah, założyciel radia Turning Point, organizator telewizyjnych kazań i proboszcz Shadow Mountain Community Church, czuł boże powołanie już w bardzo młodym wieku. Urodzony 13tego lutego 1941 roku w Toledo, Ohio, dr Jeremiah wychowywał się w rodzinie głęboko oddanej posłudze Bogu. W wieku jedenastu lat przeniósł się wraz z rodziną do Dayton w Ohio, gdzie jego ojciec, dr James T. Jeremiah, był pastorem w Emmanuel Baptist Church (Kościół Baptystów), a w 1953 roku został rektorem Cedarville College w Cedarville w Ohio.

Dr. Jeremiah, jako młody człowiek wrażliwy na głos Boga, poszedł w ślady ojca. W 1963, Dr. Jeremiah otrzymał tytuł licencjata sztuk pięknych na Cedarville College. W tym samym roku ożenił się ze swoją miłością z college’u, Donną Thompson, która również studiowała na Cedarville College na kierunku biznesowym. Nasz bohater następnie otrzymał tytuł magistra teologii Dallas Theological Seminary w 1967, a jego studia podyplomowe na Grace University zaowocowały uzyskaniem tytułu doktora teologii Cedarville College w 1981 roku.

W 1969, dr Jeremiah założył Blackhawk Baptist Church w Fort Wayne, w Indianie, oraz stworzył podstawową szkołę chrześcijańską. Przez dwanaście lat jego służby kapłańskiej parafia Blackhawk Baptist Church powiększyła się z siedmiu rodzin do 1300 członków. Stworzył również program telewizyjny The Bible Hour (Godzina Biblii).
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Aniołowie. Kim są? Jak pomagają? Co ujawnia Biblia?
Aniołowie. Kim są? Jak pomagają? Co ujawnia Biblia?
David Jeremiah

8 (6 ocen i 1 opinii)
Aniołowie. Kim są? Jak pomagają? Co ujawnia Biblia?
Z dzieciństwa pamiętamy pewnie modlitwę do Anioła stróża. Ale czy w życiu dorosłym wierzymy w ich istnienie? Autor opisuje współczesne historie ludzi, którzy aniołom przypisują ratunek lub pozytywne z...
czytelników: 18 | opinie: 1 | ocena: 8 (6 głosów)
Dokąd zmierza ten świat?
Dokąd zmierza ten świat?
David Jeremiah

8 (3 ocen i 0 opinii)
Dokąd zmierza ten świat?
Bestseller New York Times, USA Today & Wall Street Journal Co chwilę dowiadujemy się o niepokojących wydarzeniach w świecie i Polsce. Wielkie katastrofy, powodzie, huragany, wybuchające wulkany czy j...
czytelników: 8 | opinie: 0 | ocena: 8 (3 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

2
9
16
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (9)

zgłoś błąd zgłoś błąd