Justyna Komar

Z wykształcenia filozof-etyk, po Akademii Teologii Katolickiej (obecnie Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego), oraz grafik, po studiach podyplomowych, z zakresu grafiki komputerowej 2D w In... Z wykształcenia filozof-etyk, po Akademii Teologii Katolickiej (obecnie Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego), oraz grafik, po studiach podyplomowych, z zakresu grafiki komputerowej 2D w Instytucie Sztuki na Uniwersytecie Śląskim, filia w Cieszynie.

Z wyboru i zamiłowania fotograf oraz krytyk i analityk fotografii. Od 2005 roku współpracuje z pierwszą w Polsce Internetową Szkołą Fotografii, gdzie zajmuje się estetyką i kompozycją obrazu.

Fotografia, to dla niej sztuka kompozycji; wzajemne oddziaływanie między elementami płaszczyzny obrazu, współbrzmienie punktów, linii i kolorów. Jest wielbicielką sztuki Bauhausu, a przede wszystkim dokonań artystycznych i przemyśleń Kandyńskiego.

W swojej twórczości jest zafascynowana formą. Jako filozof z wykształcenia, odróżnia physis od morphe, rozumie ich wzajemne zależności. Tropi tę formę. Oglądając jej prace czuje się wyraźnie, że weszła na wyższy etap rozwoju świadomości wizualnej, na którym odchodzi od figuratywności, dokumentowania rzeczywistości, odwzorowywania świata. Zafascynowała się formą, jako etapem przejściowym na drodze do abstrakcji. Ukochaną formę odkryła także w typografii, co zaowocowało ukończeniem Akademickiego Kursu Typografii, na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Fotografuje, bo ma taką wewnętrzną potrzebę. Nie interesuje jej świadome naśladownictwo czy podążanie za powszechnymi trendami. Inspiracji szuka wewnątrz siebie i w najbliższym otoczeniu. Ciągle szuka własnego języka. Bierze udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych. Wybrane elementy swojej twórczości prezentuje na stronie internetowej:

http://justynakomar.art.pl

W wolnych chwilach zajmuje się tworzeniem strony internetowej

http://fotografiaotworkowa.pl

(http://pinhole.com.pl), na której popularyzuje fotografię otworkową oraz publikuje zdjęcia wykonane aparatami otworkowymi przez autorów z całego świata, m.in. z Argentyny, Australii, Cypru, Japonii, Kanady itd.
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Moja cyfrówka i ja
Moja cyfrówka i ja
Włodzimierz Barchacz, Justyna Komar

6 (1 ocen i 0 opinii)
Moja cyfrówka i ja
„Moja cyfrówka i ja” zajmuje się fotografią w dwóch aspektach: technicznym i artystycznym. Już sam tytuł informuje, że zadaniem książki nie jest opisanie dostępnego sprzętu, ale raczej relacji między...
czytelników: 2 | opinie: 0 | ocena: 6 (1 głos)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
1
1
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (1)

zgłoś błąd zgłoś błąd