Chris Bonington

Sir Christian John Storey Bonington (ur. 6 sierpnia 1934 w Hampstead w Londynie) - słynny wspinacz, alpinista i himalaista, podróżnik, najbardziej znany brytyjski alpinista profesjonalny o wielkim do... Sir Christian John Storey Bonington (ur. 6 sierpnia 1934 w Hampstead w Londynie) - słynny wspinacz, alpinista i himalaista, podróżnik, najbardziej znany brytyjski alpinista profesjonalny o wielkim dorobku. Autor kilkunastu książek o tematyce górskiej. Z wykształcenia zawodowy wojskowy.

Ukończył University College School w Hampstead, a później Royal Military Academy Sandhurst. W 1956 skierowano go do służby w Royal Tank Regiment, w byłej RFN. Po trzech latach przeniesiono go do Army Outward Bound School (Armijna Szkoła Przetrwania) jako instruktora wspinaczki. Od 1961 porzucił pracę w wojsku by na stałe zająć się alpinizmem, pisarstwem górskim oraz fotografią (od 1974 r. używał Olympusa OM-1 oraz szerokiej gamy obiektywów Zuiko - od 16 do 400mm).

W 1986 odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego (C.B.E.), a w 1996 wyróżniony przez Królową Angielską tytułem szlacheckim za wybitne osiągnięcia w górach całego świata. Laureat wielu nagród, w tym medalu Royal Geographical Society w 1974 r. Autor kilkunastu książek i realizacji filmowych o górach i wspinaniu. Jest żonaty, ma dwóch synów.

źródło opisu: pl.wikipedia.org/wiki/Christian_Bonington

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Everest - najtrudniejsza droga
Everest - najtrudniejsza droga
Chris Bonington

6,8 (20 ocen i 2 opinii)
Everest - najtrudniejsza droga
Chris Bonington i jego koledzy, uczestnicy brytyjskiej wyprawy alpinistycznej z 1975 roku, opowiadają o dramatycznym wejściu na Everest jego Południowo-Zachodnią Ścianą.
czytelników: 85 | opinie: 2 | ocena: 6,8 (20 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
29
59
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (29)

zgłoś błąd zgłoś błąd