Hilary Ruff

(Zofia Kierszys)

Hilary Ruff (Zofia Kierszys) - polska tłumaczka z języka angielskiego (tłumaczenia m.in Williama Faulknera, Danielle Steel). Z obwoluty "Zbierając kasztany: "(...) urodziła się bardzo dawno temu w W... Hilary Ruff (Zofia Kierszys) - polska tłumaczka z języka angielskiego (tłumaczenia m.in Williama Faulknera, Danielle Steel).

Z obwoluty "Zbierając kasztany:

"(...) urodziła się bardzo dawno temu w Warszawie. do dwunastego roku życia pobierała wykształcenie w domu, a potem u S.S. Nazaretanek, co zostało uwieńczone średnio dobrym świadectwem maturalnym. Niezbyt zdecydowaną chęć zabłyśnięcia na polu żurnalizmu, przejawianą na pierwszym roku Szkoły Dziennikarskiej, zgasiła w niej wojna. Po latach, różnych kolejach losu i okresach daremnie twórczej zadumy na takich czy innych krzesłach biurowych zabrała się bez przygotowania zawodowego, ale z gruntownym przygotowaniem psychicznym (urodzona eskapistka) do przekładania literatury anglosaskiej. Dotychczas ma na swoim koncie 108 [dane na rok 1995] nieswoich książek. Teraz - lepiej późno niż wcale - debiutuje swoją własną."
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Zbierając kasztany
Zbierając kasztany
Hilary Ruff

6,8 (5 ocen i 1 opinii)
Zbierając kasztany
Autor:
Debiutancki zbiór opowiadań znanej tłumaczki literatury anglosaskiej, Zofii Kierszys (pseud. Hilary Ruff). Autorka przenosi czytelnika w świat dziecięcych bajek i marzeń, sytuując je w codziennej rzec...
czytelników: 36 | opinie: 1 | ocena: 6,8 (5 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
6
30
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (6)

zgłoś błąd zgłoś błąd