Henry de Montherlant

Henry de Montherlant to francuski pisarz, urodził się w Paryżu w arystokratycznej rodzinie. W 1912 roku został wydalony ze szkoły za stosunki homoseksualne z kolegą. Po śmierci rodziców w 1914 i 1915... Henry de Montherlant to francuski pisarz, urodził się w Paryżu w arystokratycznej rodzinie. W 1912 roku został wydalony ze szkoły za stosunki homoseksualne z kolegą. Po śmierci rodziców w 1914 i 1915 roku zamieszkał u babci i dziadka. W 1916 roku został powołany do wojska, gdzie w czasie wojny został ranny, a następnie odznaczony za odwagę. Pod koniec życia prawie całkowicie oślepł. Popełnił samobójstwo w 1972 roku, zażywając kapsułkę z cyjankiem.
Pisał zarówno sztuki teatralne, jak i powieści, wiele z nich było opartych na jego osobistych doświadczeniach. Chociaż otwarcie nie był homoseksualistą, często poruszał ten temat w swoich utworach, tak, jak miało to miejsce w przypadku wydanej w 1969 roku powieści "Chłopcy".
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Chłopcy
Chłopcy
Henry de Montherlant

6,44 (9 ocen i 0 opinii)
Chłopcy Seria: Proza Współczesna
Czy można powiedzieć, iż ta książka niesie ze sobą przekaz religijny, chrześcijański? Napisana została przez ateistę, który wprawdzie na swój nieokreślony sposób czuje ten sposób wyrażania wiary. Odpo...
czytelników: 26 | opinie: 0 | ocena: 6,44 (9 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
13
15
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (13)

zgłoś błąd zgłoś błąd