Michał Ochnik

Rocznik 1990. Magister filologii polskiej. Z zawodu copywriter, z zamiłowania bloger, autor opowiadań, powieści oraz scenariuszy komiksowych. W 2010 roku debiutował na łamach „Nowej Fantastyki” opowia... Rocznik 1990. Magister filologii polskiej. Z zawodu copywriter, z zamiłowania bloger, autor opowiadań, powieści oraz scenariuszy komiksowych.
W 2010 roku debiutował na łamach „Nowej Fantastyki” opowiadaniem Koci Król. Wcześniej publikował opowiadania i shorty na rozmaitych portalach literackich oraz w zinach internetowych. W ciągu swojej działalności pozaliterackiej współpracował m.in. z portalami Esensja, Gildia i Popmoderna. Publikował w magazynach „KZ i LAG” felietony na temat gier video i literatury graficznej. Jako scenarzysta współpracował z Kamilem Boettcherem przy znakomicie przyjętym komiksie internetowym Powrót Pana Kleksa. Od 2011 roku prowadzi bloga Mistycyzm Popkulturowy.
Niebiały, nieheteroseksualny, leworęczny ateista o skrajnie liberalnych poglądach obyczajowych i z zamiłowaniem do transgresji wszelakich – gdyby został wymyślony na potrzeby jakiegoś serialu telewizyjnego albo gry komputerowej, scenarzyści z pewnością zostaliby posądzeni o szerzenie za jego pomocą terroru politycznej poprawności. Jako, iż jest jednak – wbrew wszelkim pozorom – postacią niefikcyjną, zmaga się z raczej prozaicznym życiem codziennym, wieczory spędzając na wymyślaniu nowych światów i zamieszkujących ich bohaterów.

źródło opisu: http://geniuscreations.pl/autorzy/michal-ochnik/

źródło zdjęcia: http://geniuscreations.pl/autorzy/michal-ochnik/

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Nowa Fantastyka 425 (02/2018)
Nowa Fantastyka 425 (02/2018)
Joe William Haldeman, Naomi Novik, Michał Ochnik

6,83 (12 ocen i 3 opinii)
Nowa Fantastyka 425 (02/2018)
Publicystyka: - zapowiedzi kinowe/książkowe/komiksy - zapowiedź serialu "Modyfikowany węgiel" - historia "D&D" - wywiad - zapowiedź "Black Panther" - felietony: Maci...
czytelników: 20 | opinie: 3 | ocena: 6,83 (12 głosów)
Zima
Zima
Michał Ochnik

5,41 (22 ocen i 7 opinii)
Zima
Do Vadeline, sennej miejscowości zagubionej gdzieś na rubieżach świata Zimy, przybywa młody teatrolog, Victor Caillou. Poszukuje zaginionych sztuk Samuela Zimmermana, genialnego, acz szalonego dram...
czytelników: 75 | opinie: 7 | ocena: 5,41 (22 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

2
54
56
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (55)

zgłoś błąd zgłoś błąd