John Michael Talbot

Życiorys Johna Michaela Talbota jest ciągiem duchowych poszukiwań artysty, rodzinnych porażek i wyborów, którym pozostał wierny. J.M. Talbot urodził się w rodzinie Metodystów 8 maja 1954 roku w Oklaho... Życiorys Johna Michaela Talbota jest ciągiem duchowych poszukiwań artysty, rodzinnych porażek i wyborów, którym pozostał wierny. J.M. Talbot urodził się w rodzinie Metodystów 8 maja 1954 roku w Oklahoma City w USA. Lekcje gry na gitarze rozpoczął w wieku 10 lat. Wraz z bratem, w wieku 15 lat stworzył zespół country-rockowy Mason Proffit. W wieku 17 lat ożenił się w Kościele Metodystycznym. Urodziła mu się córka. Sensu życia szukał w wierzeniach indiańskich, buddyzmie i chrześcijaństwie. Żywą chrześcijańską wiarę odnalazł w protestanckim ruchu Jesus Movement. Nagrał wówczas album Reborn (Odrodzony). W tym czasie rozpadło się jego pierwsze małżeństwo.
Zainspirowany lekturą życia św. Franciszka z Asyżu postanowił rozpocząć studia we franciszkańskim centrum w Indianapolis. Został katolikiem. Otrzymał chrzest warunkowy i w 1978 r. wstąpił do świeckiego zakonu franciszkanów. Zaczął wieść skromne życie pustelnika. Założył opartą na duchowości franciszkańskiej wspólnotę Braci i Sióstr Miłosierdzia w Arkansas w USA. Wspólnota skupia osoby świeckie - stanu wolnego jak i żyjące w rodzinach - oraz duchownych. Jej członkowie starają się żyć prostym życiem według Ewangelii i wskazań Kościoła katolickiego. Reguła wspólnoty odwołuje się do duchowości św. Franciszka z Asyżu.
W 1989 r. J.M. Talbot wziął katolicki ślub z Violą Pratką. Dwa lata później, w 1991 r. John i Viola zostali przyjęci na audiencji przez papieża Jana Pawła II. John i Viola kierują wspólnotą Braci i Sióstr Miłosierdzia od 20 lat. Wspólnota podlega biskupowi diecezji Little Rock i jest zarejestrowana w Kościele rzymskokatolickim zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego jako publiczne stowarzyszenie wiernych. W Polsce twórczość J.M. Talbota była najbardziej znana na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych - wówczas masowo kopiowano kasety z jego pieśniami uwielbienia. Niestety w legalnej dystrybucji na polskim rynku nie jest dostępna ani jedna jego publikacja, zarówno muzyczna jak i książkowa.

Niezwykły życiorys Johna Michaela Talbota
źródło: www.johnmichaeltalbot.com
tłumaczenie: Agnieszka Nowak
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Świat moim klasztorem
Świat moim klasztorem
John Michael Talbot

6,67 (3 ocen i 0 opinii)
Świat moim klasztorem
Szaleństwo czy norma? Cisza czy zgiełk? Wiele osób ucieka z miasta, szukając spokojniejszych okolic. A my przed modlitwą usiłujemy się wyciszyć - z różnym skutkiem... "Czy wiedziałeś, że możesz być...
czytelników: 14 | opinie: 0 | ocena: 6,67 (3 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
3
11
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (1)

Czytelnicy (3)

zgłoś błąd zgłoś błąd