Kien Nguyen

Kien Nguyen (ur. jako Nguyễn Kiên) amerykański pisarz wietnamskiego pochodzenia. Nguyen urodził się w wietnamskiej rodzinie ze strony matki,a jego ojciec to amerykański inżynier. Rodzina jego matki s... Kien Nguyen (ur. jako Nguyễn Kiên) amerykański pisarz wietnamskiego pochodzenia.

Nguyen urodził się w wietnamskiej rodzinie ze strony matki,a jego ojciec to amerykański inżynier. Rodzina jego matki straciwszy majątek, żyła wśród sąsiadów, którzy traktowali ich jak pariasów ze względu na ich rodzinne powiązanie z kolonizatorami. Kien,jako dziecko mieszanej rasy, był poddawany szczególnie ostracyzmowi ze strony społeczności.

Wietnam opuścił w 1985 roku , gdzie spędził sporo czasu w obozie dla uchodźców na Filipinach, przybył w końcu do Stanów Zjednoczonych i został dentystą. Mieszka w Nowym Jorku.
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Gobelin
Gobelin
Kien Nguyen

6,78 (67 ocen i 9 opinii)
Gobelin
Autor:
Seria: Pi
Powieść historyczno-obyczajowa osadzona w realiach Wietnamu I połowy XX wieku, barwna i okrutna opowieść o miłości i zemście. Luźno oparta na życiu dziadka autora, hafciarza gobelinów na dworze ostatn...
czytelników: 157 | opinie: 9 | ocena: 6,78 (67 głosów)
Misjonarz
Misjonarz
Kien Nguyen

5,94 (34 ocen i 1 opinii)
Misjonarz
Autor:
Druga po Gobelinie powieść urodzonego w Wietnamie pisarza porównywanego do legendarnego autora Shoguna, Jamesa Clavella, barwna, epicka historia o jedwabiu i stali, w której walka i miłość idą krok w...
czytelników: 84 | opinie: 1 | ocena: 5,94 (34 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze (1)

2
119
107
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (2)

Czytelnicy (119)

zgłoś błąd zgłoś błąd