Stefan Otceten

Krytyk, znawca fantastyki, autor wyboru Polskiej noweli fantastycznej, tomów 3-6 (pierwsze dwa wybrał Julian Tuwim). Zaginiony w niewyjaśnionych okolicznościach w 1990 roku. Przechowalnia to pie... Krytyk, znawca fantastyki, autor wyboru Polskiej noweli fantastycznej, tomów 3-6 (pierwsze dwa wybrał Julian Tuwim). Zaginiony w niewyjaśnionych okolicznościach w 1990 roku.

Przechowalnia to pierwsza i jedyna jego powieść SF, dająca pojęcie o jego olbrzymiej wiedzy na temat fantastyki. Tom zredagowany przez przyjaciela Stefana – Marka Oramusa.
Czytelnik, który zajrzy do Przechowalni, dozna szoku, tyle tu znajomych nazwisk. Otceten uczynił załogą swej podróżującej poprzez kosmos Arki w kształcie walca – bohaterów wyjętych z innych powieści SF. Jest więc Rudolf Sikorski z Żuka w mrowisku, Blade runnera Dicka, Robert Childan, pan Tagomi i Hawthorne Abendsen z Człowieka z Wysokiego Zamku Dicka, jest agent Staniewski z Sennych zwycięzców, Roy Complain z Non stopu451 Fahrenheita Bradbury’ego. Mało tego, bohaterowie ci z grubsza wykonują te same zadania, zawody bądź funkcje co w macierzystych powieściach. Strugackich, Leon Cartwright z Aldissa i Guy Montag.

źródło opisu: http://wydawnictwosolaris.pl/page/15/autorzy

źródło zdjęcia: http://wydawnictwosolaris.pl/page/15/autorzy

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Przechowalnia
Przechowalnia
Stefan Otceten

7,25 (4 ocen i 1 opinii)
czytelników: 14 | opinie: 1 | ocena: 7,25 (4 głosy)
Rok 1984 - antologia współczesnej SF
Rok 1984 - antologia współczesnej SF
Jacek Piekara, Jarosław Grzędowicz, Eugeniusz Dębski, Feliks W. Kres, Rafał A. Ziemkiewicz, Andrzej Zimniak, Sławomir Pikuła, Maciej Parowski, Janusz Romanowski, Elżbieta Zembrzuska-Piekarek, Jerzy Szurmiński, Joanna Przybyła, Jarosław Badura, Dariusz Miazga, Krzysztof Chałubek, Robert Azemburski, Anna Jacuzius, Andrzej Szatkowski, Stefan Otceten, Andrzej Niewiadomski

6,54 (35 ocen i 3 opinii)
czytelników: 165 | opinie: 3 | ocena: 6,54 (35 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

2
63
111
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (63)

zgłoś błąd zgłoś błąd