Stephen Edelglass

S t e p h e n E d e l g l a s s był dyrektorem naukowym w Th reefold Educational Fundation w Chestnut Ridge w Nowym Jorku. Jego badania i nauczanie (w Green Meadow Waldorf School i w Sunbridge... S t e p h e n E d e l g l a s s był dyrektorem naukowym w Th reefold Educational Fundation w Chestnut Ridge w Nowym Jorku. Jego badania i nauczanie (w Green Meadow Waldorf School i w Sunbridge College) koncentrowały się na metodologii naukowej opartej na zjawiskach. Przez wiele lat był wykładowcą w Cooper Union for Advancement of Science and Art w Nowym Jorku.

G e o r g M a i e r po ukończeniu studiów fizyki o specjalności fizyka ciała stałego pracował do 1969 roku nad metodami pomiarowymi w optyce neutronowej w Wurenlingen i centrum naukowo-badawczym w Julich. Po odejściu z ośrodka atomowego optykę neutronową zamienił na optykę światła i zajął się rozwijaniem zjawiskowego podejścia do fizyki w Instytucie Badawczym przy Goetheanum w Dornach w Szwajcarii. Jest autorem książek prezentujących rożne aspekty zjawiskowego ujęcia fizyki: Optik der Bilder, Durnau 1986 i późniejsze wznowienia, Blicken – sehen – schauen. Beiträge zur Physik als Erscheinungswissenschaft , Durnau 2004 oraz wspolnie z Ronaldem Bradym i Stephenem Edelglassem, Being on Earth, Berlin 2008.

H a n s G e b e r t był jednym z dyrektorów w Waldorf Institute of Mercy College w Detroit w stanie Michigan. Wcześniej zajmował stanowisko dyrektora laboratorium fizycznego w Birmingham Technical University w Anglii.
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Przezwyciężając Dualizm. Zaślubiny Myślenia i Postrzeżeń
Przezwyciężając Dualizm. Zaślubiny Myślenia i Postrzeżeń
Stephen Edelglass, Georg Maier, Hans Gebert, John Davy

9 (1 ocen i 0 opinii)
Przezwyciężając Dualizm. Zaślubiny Myślenia i Postrzeżeń
Książka szkicuje naukowo-teoretyczne i filozoficzne podstawy metody fenomenologicznej, z której korzysta się w naukach przyrodniczych i której używa się w nauczaniu poszczególnych przedmiotów w szkoła...
czytelników: 3 | opinie: 0 | ocena: 9 (1 głos)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
1
2
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (1)

zgłoś błąd zgłoś błąd