Marian Piotr Rawinis

(Peter Janees)

Znany również jako: Peter Janees, Marian Piotr Rawinis
Debiutował jako poeta. Z wykształcenia bibliotekarz. Działacz opozycji, więzień polityczny w okresie stanu wojennego. Pracował jako listonosz i robotnik w zakładzie tworzyw sztucznych. Współo... Debiutował jako poeta. Z wykształcenia bibliotekarz. Działacz opozycji, więzień polityczny w okresie stanu wojennego. Pracował jako listonosz i robotnik w zakładzie tworzyw sztucznych. Współorganizator i red. naczelny „Dziennika Częstochowskiego”, pierwszej niezależnej gazety w Częstochowie, wieloletni korespondent PAP, publikował w prasie regionalnej i ogólnopolskiej. Scenarzysta i pisarz. Autor licznych powieści - historycznych, sensacyjnych i obyczajowych, w tym wielu wydanych pod pseudonimem. Mieszka na Mazurach.

W latach 80. publikował powieści kryminalne i sensacyjne, m.in. we współpracy z Januszem Taranienką jako Peter Janees. Później również sięgał do tej formy, chociaż jego główną dziedziną twórczości jest powieść historyczno-obyczajowa. Dużą popularnością cieszyła się Saga rodu z Lipowej. W 2011 roku zaczęła się ukazywać kolejna saga, publikowana pod pseudonimem Piotr Kukliński - Dworek pod malwami.
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Martwa natura z księżycem
Martwa natura z księżycem
Marian Piotr Rawinis

6,25 (55 ocen i 8 opinii)
Martwa natura z księżycem
Akcja książki dzieje się w pewnym mieście w Polsce (Czytelnicy rozpoznają je z pewnością), gdzie w miejscowej komendzie pracują ludzie zarówno sympatyczni, jak i przede wszystkim kompetentni. Łapią on...
czytelników: 113 | opinie: 8 | ocena: 6,25 (55 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
80
33
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (80)

zgłoś błąd zgłoś błąd